Podlascy III-ligowcy bez punktów. Wissa przegrała 6. mecz z rzędu

2022.06.02 08:17
Nietypowo, bo w środę (1.06), rozegrana została 35. kolejka piłkarskiej III ligi (gr. I). Kluby z północno-wschodniej Polski nie będą jej dobrze wspominać, gdyż Jagiellonia II Białystok i Wissa Szczuczyn swoje mecze przegrały.
Fot: Wissa Szczuczyn

Pogodzona ze spadkiem Wissa znów poległa. Tym razem porażka jednak nie dziwi, ponieważ przeciwnikiem beniaminka była zmierzająca po awans Legionovia Legionowo. Toczony w Szczuczynie pojedynek został rozstrzygnięty dosyć szybko. Już w 10. minucie gola zdobył bowiem Konrad Zaklika, a niedługo później na 2:0 dla gości podwyższył Grzegorz Wojdyga. W drugiej połowie ten sam zawodnik jeszcze raz pokonał bramkarza Wissy, dlatego ostatecznie lider III ligi wygrał z podlaskim zespołem 3:0. Dla ekipy z naszego regionu była to już 6. klęska z rzędu, a w sumie 22. w całym sezonie.

W środowy wieczór więcej do powiedzenia mieli zawodnicy Jagiellonii II Białystok, ale i oni koniec końców w pojedynku z Bronią polegli. Wynik starcia w 14. minucie otworzył wprawdzie Mikołaj Wasilewski, który pięknie przymierzył zza szesnastki, jednak później przy ul. Elewatorskiej gole zdobywali już tylko przyjezdni. Drużyna z Radomia strzelecką niemoc przełamała po przerwie. Po nieco ponad godzinie gry Jakuba Jasionka pokonał Carlos Ramirez, po czym zwycięstwo w stosunku 2:1 zapewnił Broni Dmytro Prichna.

- Spodziewaliśmy się przed meczem, że determinacja u przeciwnika będzie na wysokim poziomie. Z naszej strony mimo wszystko czułem odpowiednie zaangażowanie i dobre podejście. Czułem, że jest głód zwycięstwa mimo dosyć korzystnej sytuacji w tabeli. Z tego się cieszę. Zdaję sobie sprawę, że nie ustrzegliśmy się błędów pod naszą bramką, ale z poziomu zaangażowania jestem zadowolony. Nie zawsze jest tak, że trener jest zadowolony tylko z wygranego meczu. Trzeba też docenić przeciwnika, który postawił dziś wysoko poprzeczkę. Oba zespoły pokazały się z dobrej strony, było to ciekawe widowisko - powiedział po środowej potyczce Adrian Siemieniec, trener jagiellońskich rezerw.

W następnej kolejce Żółto-Czerwoni, którzy aktualnie plasują się na 10. miejscu, zagrają na wyjeździe z 12. w stawce Pelikanem Łowicz, natomiast zamykająca tabelę Wissa będzie pauzować.

Aktualna tabela: Ściąga kibica. Gra III liga

Jagiellonia II Białystok - Broń Radom 1:2 (1:0)
Bramki: Mikołaj Wasilewski 14 - Carlos Ramírez 62, Dmytro Prichna 79
Jagiellonia II Białystok: Jasionek - Pankiewicz, Orpik, Majsterek, Huczko (80' Susak), Bayer, Wiktoruk, Wasilewski, Surzyn, Samborski (66' Mościcki), Karpiński

Wissa Szczuczyn - Legionovia Legionowo 0:3 (0:2)
Bramki: Konrad Zaklika 10, Grzegorz Wojdyga 18, 74