Podlascy III-ligowcy przygotowują się do nowego sezonu. Oto wyniki sparingów

2021.07.28 11:21
Rezerwy Dumy Podlasia mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Drugi garnitur Jagiellonii Białystok zmierzył się z IV-ligowym ŁKS-em 1926 Łomża.
Fot: pixabay.com

Podopieczni Wojciecha Kobeszki podczas pierwszego letniego sparingu zremisowali 2:2 z Wigrami Suwałki. W następnym sprawdzianie Żółto-Czerwoni mieli już łatwiejszego rywala, ponieważ białostoczanie zmierzyli się z ŁKS-em 1926 Łomża.

O dziwo to IV-ligowiec zdobył pierwszego gola w spotkaniu (wykorzystany rzut karny), ale z czasem kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami przejęły rezerwy Jagiellonii, które swą przewagę udokumentowały kilkoma bramkami. Najpierw z "wapna" do remisu doprowadził Głowicki, a następnie - jeszcze przed przerwą - prowadzenie drugiemu garniturowi Dumy Podlasia zapewnił Matus, który popisał się ładną akcją indywidualną. W drugiej połowie, zdobywając dwa gole, przeciwników dobił Lutostański, w efekcie czego Jagiellonia II Białystok wygrała sparingowy bój 4:1.

Do występów na szczeblu III ligi przygotowuje się również inny klub z północno-wschodniej Polski, czyli Wissa. Drużyna ze Szczuczyna w trakcie dotychczasowych meczów kontrolnych notuje na razie same porażki. Beniaminek przegrał z KS-em CK Troszyn (2:3), Ruchem Wysokie Mazowieckie (0:1) oraz Narwią Ostrołęka (0:2).

Wszystkie kluby, z którymi Wissa się mierzyła, w sezonie 2021/2022 będą grać na poziomie IV ligi.

Jagiellonia II Białystok - ŁKS 1926 Łomża 4:1(2:1)
Bramki dla Jagiellonii: Głowicki (rzut karny), Matus, Lutostański (x2)
Jagiellonia II Białystok (skład wyjściowy): Niezgoda - Osipiuk, Żukowski, Bitok, Matus, Mabiala, zawodnik testowany, Orpik, Głowicki, Samborski, Surzyn. Grali także: zawodnik testowany, Huczko, Czerech, zawodnik testowany, Żabiuk, Bernatowicz, Mościcki, Wasilewski, Wolanin, Kostal, Lutostański, Pawłowski.

Wissa Szczuczyn - KS CK Troszyn 2:3 (2:2)
Bramki dla Wissy: Dojlida, Toczydłowski (rzut karny)
Wissa Szczuczyn (skład wyjściowy): Gostomski - Jurczak, zawodnik testowany, Zalewski, zawodnik testowany - Tercjak, zawodnik testowany, Toczydłowski, zawodnik testowany, Tomar - Dojlida

Ruch Wysokie Mazowieckie - Wissa Szczuczyn 1:0

Narew Ostrołęka - Wissa Szczuczyn 2:0