Podlascy policjanci ostrzegają przed świątecznymi zagrożeniami

2010.04.02 00:00
Trwają ostatnie wielkanocne przygotowania. Wielu z nas ogarnia szał zakupów, szykujemy się do świątecznych podróży. Aby Święta Wielkanocne były dla wszystkich spokojne i bezpieczne warto skorzystać z porad, którymi dzielą się podlascy policjanci.
Podlascy policjanci ostrzegają przed świątecznymi zagrożeniami
Fot: sxc.hu/E.S.

Złodzieje nie świętują. Zachowaj szczególną ostrożność w miejscach zatłoczonych: na dworcach, przystankach, sklepach, targach. Nie trzymaj portfela i dokumentów w tylnych kieszeniach spodni, zewnętrznych kieszeniach kurtek, w bocznych kieszeniach toreb. Nie pokazuj zawartości portfela, a podczas mierzenia garderoby czy płacenia w sklepie, nie odstawiaj torebki na podłogę lub ladę. Nie trzymaj wszystkich pieniędzy razem, rozdziel je i umieść w różnych miejscach.

Podróże. Korzystając ze środków komunikacji publicznej nie pozostawiaj bagażu bez opieki, staraj się siadać blisko kierowcy lub grupy ludzi.
Przed dłuższym wyjazdem sprawdź stan techniczny pojazdu i jego wyposażenie, nie zapomnij o dokumentach. Nie spożywaj alkoholu, bądź wypoczęty. W czasie jazdy korzystaj z pasów, dostosuj prędkość jazdy do warunków atmosferycznych i drogowych. Warto pamiętać o zasadzie "ograniczonego zaufania", szczególnie wobec pieszych czy rowerzystów, którzy nie zawsze są widoczni na drogach.
Przed wyjazdem poproś zaprzyjaźnionego sąsiada lub członków rodziny, aby zaopiekowali się twoim mieszkaniem i stwarzali pozory pobytu właściciela, np. włączając światło wieczorem. Nie pozostawiaj w mieszkaniu wartościowych przedmiotów i gotówki, pamiętaj by zakręcić zawory z wodą i gazem.

E.S.

946 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39