Podlascy policjanci powitali nowego komendanta

2024.01.12 08:13
Na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku powołano inspektora Kamila Borkowskiego. Rozpoczął on swoją drogę zawodową w Radomiu ponad 24 lata temu. Pełnił też służbę w Centralnym Biurze Śledczym. Dziś jest szefem podlaskich policjantów.
Podlascy policjanci powitali nowego komendanta
Fot: Podlaska Policja

Uroczystego wprowadzenia nowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku dokonał pełniący obowiązki na stanowisku Komendanta Głównego Policji, inspektor Marek Boroń.

Decyzję o powołaniu nowego szefa podlaskiej policji podjął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jego poprzednik, nadinspektor Robert Szewc odszedł wraz z rozpoczęciem nowego roku na emeryturę po ponad 27 latach służby.

Nowy szef podlaskich policjantów zdobywał doświadczenie zawodowe na wielu różnych funkcjach

Inspektor Kamil Borkowski pełni policyjną służbę już od ponad 24 lat. Jego mundurowa droga rozpoczęła się dokładnie 20 maja 1996 roku. Objął wówczas stanowisko aplikanta Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Później, od 1997 roku pełnił szereg różnych funkcji na stanowiskach wykonawczych związanych ze zwalczaniem przestępczości zorganizowanej w jednostkach organizacyjnych garnizonu mazowieckiego. Edukację pobierał w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, którą ukończył w 1999 roku.

Nowy komendant policji


Kolejnym ważnym krokiem na zawodowej ścieżce naszego nowego komendanta, było rozpoczęcie w kwietniu 2000 roku służby w Centralnym Biurze Śledczym Komendy Głównej Policji. Następnie, od maja 2008 roku pełnił funkcję Naczelnika Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. W kwietniu 2013 roku, powrócił jednak do Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji, gdzie powierzono mu pełnienie obowiązków na stanowisku Naczelnika Zarządu w Radomiu. Funkcję tę objął jeszcze w tym samym roku, w lipcu.

W kwietniu 2015 roku mianowano go na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu. Ostatnim etapem przed czwartkowym objęciem przez Borowskiego funkcji Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku, była ponowna służba w Centralnym Biurze Śledczym Policji. Pełnił ją od września 2019 roku, aż do dnia dzisiejszego.

W ciągu 24-letniej kariery policyjnej uhonorowano go między innymi: Brązowym Medalem "Za Długoletnią Służbę" oraz Złotą Odznaką "Zasłużony Policjant".

Wieloletnie doświadczenie i wzorowo pełniona służba. Podlascy policjanci są w dobrych rękach!

Podczas czwartkowych uroczystości, pełniący obowiązki na stanowisku Komendanta Głównego Policji, inspektor Marek Boroń wygłosił przemówienie, w którym podkreślił gotowość inspektora Kamila Borkowskiego do podejmowania związanych z objęciem tej poważnej funkcji wyzwań i rozwiązywania problemów. Zdaniem inspektora Boronia nasz nowy komendant posiada odpowiednie przygotowanie, umiejętności i wiedzę, które poparte są jego wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

581 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39