Podlascy przedsiębiorcy mogą uzyskać dotacje na inwestycje w swoich firmach

2023.02.28 17:11
To już ostatnia szansa na unijne dotacje, jakie mogą uzyskać podlaskie firmy z kończącego się właśnie programu regionalnego.
Podlascy przedsiębiorcy mogą uzyskać dotacje na inwestycje w swoich firmach
Fot: Pixabay

Urząd Marszałkowski ogłosił właśnie konkurs dla mikro-, małych i średnich firm na szybkie projekty inwestycyjne (czas realizacji do końca października br.), dotyczące wdrażania innowacji w sektorze produkcyjnym.

Jak informuje Barbara Likowska-Matys z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, w konkursie można otrzymać wsparcie na wdrożenie innowacji produktowych, procesowych, marketingowych i organizacyjnych w sektorze produkcyjnym. To mogą być m.in.: rozbudowa przedsiębiorstwa prowadząca do wprowadzenia na rynek nowych produktów, zmiana procesu produkcyjnego, skutkująca wprowadzeniem na rynek nowych lub ulepszonych produktów czy inwestycje w nowoczesne maszyny i sprzęt produkcyjny.

Wnioski o dotacje można składać od 30 marca do 13 kwietnia. Rozstrzygnięcie naboru planowane jest w maju.

W puli jest do rozdysponowania pomiędzy podlaskich przedsiębiorców 10 mln zł.

To już ostatni konkurs skierowany do przedsiębiorców w programie regionalnym perspektywy finansowej 2014-2020. Kolejne zostaną ogłoszone już w nowej edycji – w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl
912 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39