Podlascy zawodnicy powołani na mistrzostwa Europy

2023.06.26 13:14
W dniach 14-23 lipca rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów w tenisie stołowym. Na imprezie tej wystąpi trzech młodych sportowców funkcjonujących na co dzień w zespołach mających swe siedziby w stolicy Podlasia.
Podlascy zawodnicy powołani na mistrzostwa Europy
Fot: Dojlidy Białystok

W ubiegły czwartek (22.06) Polski Związek Tenisa Stołowego ogłosił oficjalną listę powołanych reprezentantów na Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów, wśród których znalazły się aż trzy osoby z Podlasia. Możliwość startu uzyskali Alan Kulczycki (UKS Dojlidy Białystok), Kacper Perkowski (TS Ósemka Białystok) oraz Karolina Hołda (UKS Dojlidy Białystok).

Powołanie na tak dużą imprezę to ogromne wyróżnienie dla młodych zawodników. Prawo startu w tym prestiżowym turnieju otrzymuje bowiem jedynie 6 dziewczyn i 6 chłopaków z obu kategorii wiekowych - kadetów (do lat 15) oraz juniorów (do lat 19). Dojlidy Białystok już po raz drugi w historii mają w gronie powołanych aż dwóch swych reprezentantów. W przeszłości w takim turnieju wystąpili wspólnie Przemysław Walaszek i Kamila Gryko.

Tegoroczna edycja mistrzostw Europy odbędzie się w Polsce, na jednym z największych i najnowocześniejszych obiektów widowiskowych w kraju - Arenie Gliwice. Turniej potrwa od 14 do 23 lipca. W tym czasie zawodnicy rywalizować będą w zawodach indywidualnych, drużynowych, deblowych oraz mieszanych. Reprezentacja Polski jest jednym z najsilniejszych zespołów w Europie i celuje w strefę medalową w niemal każdej kategorii nadchodzących rozgrywek.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

Polecamy
Kwiaciarnia MIX
Kwiaciarnia MIXul. Jurowiecka 14
15-101 Białystok

Więcej informacji
1795 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39