Podlasie. 7 interwencji dotyczących zanieczyszczania środowiska

2021.07.10 08:08
Każdy, kto widzi coś niepokojącego, co może mieć niekorzystny wpływ na środowisko, ma prawo to zgłosić. Komu i gdzie? Głównemu Inspektoratowi Ochrony Środowiska wypełniając elektroniczny formularz. Dotychczas urzędnicy odnotowali 7 zgłoszeń.
Podlasie. 7 interwencji dotyczących zanieczyszczania środowiska
Fot: pixabay.com
zdjęcie ilustracyjne

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska udostępnił elektroniczny formularz, który umożliwia każdemu z nas zgłaszanie interwencji dotyczących szeroko pojętego zanieczyszczania środowiska.

Jest to stosunkowo nowe narzędzie, jednak, jak się okazuje, kilku mieszkańców naszego regionu, już z niego skorzystało. Było to 7 zgłoszeń pochodzących z takich miejscowości jak: Kalinówka Kościelna, Wąsosz, Kąty, Istok, Augustów, Łapy oraz Uhowo.

- 6 z nich dotyczy nielegalnego postępowania z odpadami i stanowi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa przeciwko środowisku z art. 183 Kodeksu karnego. Natomiast 1 zgłoszenie związane jest z zanieczyszczeniem wody, powietrza lub powierzchni ziemi substancjami i stanowi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa przeciwko środowisku z art. 182 Kodeksu karnego - poinformował Departament ds. Zwalczania Przestępczości Środowiskowej GIOŚ.

GIOŚ poprosił samorządy oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Białymstoku o zajęcie się wspomnianymi zgłoszeniami i ich wyjaśnienie.

Formularz interwencyjny jest dostępny tu.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1269 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39