Podlasie i Mazury - dobry pomysł na wakacje

2011.08.09 00:00
Białowieski rezerwat żubrów oraz wyciąg nart wodnych w Augustowie to jedne z najchętniej odwiedzanych przez uczestników konkursu "Czy jarasz się Polską?" miejsc na Podlasiu i Mazurach. Zabawa trwa do końca sierpnia - czy któraś z atrakcji tego regionu wygra w rankingu najbardziej odjechanych miejsc?
Podlasie i Mazury - dobry pomysł na wakacje
Fot: sxc.hu

Zakończyła się podróż siedmiu Wakacyjnych Zwiadowców Kraju, którzy w ramach akcji "Czy jarasz się Polską?" serwisu otoWakacje.pl przez 2 tygodnie zwiedzali kraj w poszukiwaniu ciekawych miejsc do odpoczynku i zabawy. Na podstawie swoich wrażeń, za pomocą mechanizmu aplikacji Facebook Places, stworzyli wakacyjną mapę Polski, na której w sumie zaznaczyli blisko 200 atrakcji we wszystkich regionach kraju, z czego 23 miejsca znajdują się w rejonie Mazur i Podlasia! Każdy może wyruszyć w podróż ich śladem - tym bardziej, że - jak zapewniają Zwiadowcy - Polska pełna jest niezwykłych miejsc.

Na wakacyjnym szlaku Polski znalazł się oczywiście Rezerwat Pokazowy Żubrów w Białowieskim Parku Narodowym. Sam rezerwat powstał jeszcze w dwudziestoleciu międzywojennym. Dzisiaj, ze wszystkich 3200 żubrów żyjących na świecie, aż 900 żyje w Polsce. Będąc w Białowieży nie sposób nie zajrzeć do Białegostoku z pałacem Branickich, jedną z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich epoki saskiej na ziemiach polskich.

Dla spragnionych wrażeń, Zwiadowcy proponują szaleńczą przejażdżkę na nartach wodnych w Augustowie. Wyciąg powstał na jeziorze Necko jako pierwszy taki obiekt w Polsce. Po tej przygodzie ochłonąć można podczas wizyty w Muzeum Ziemi Augustowskiej. Podróżując szlakiem Wakacyjnych Zwiadowców Polski po województwie warmińsko-mazurskim warto wybrać się także do giżyckiej Twierdzy Boyen - zbudowanej w połowie XIX wieku potężnej fortyfikacji o kształcie gwiazdy oraz do twierdzy Wilczy Szaniec - w latach 40. ubiegłego wieku kwatery głównej Hitlera.

Wakacyjna mapa Polski dostępna jest na stronie akcji: www.czyjaraszsiepolska.otowakacje.pl.

andy

1379 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39