Podlasie przejmuje dowodzenie w Brukseli

2017.12.31 14:24
Woj. podkarpackie przekazało naszemu regionowi koordynację nad Domem Polski Wschodniej w Brukseli. Stery tej instytucji będą w rękach woj. podlaskiego przez cały 2018 r.
Podlasie przejmuje dowodzenie w Brukseli
Fot: Biuro regionalne woj. podlaskiego w Brukseli

W 2018 r. prace Domu Polski Wschodniej będą przebiegać pod koordynacją naszego regionu. To już druga podlaska inicjatywa w historii tej instytucji.

- Będziemy kontynuować działania zmierzające do zabezpieczenia naszych interesów w przyszłej perspektywie finansowej UE po roku 2020 ze szczególnym uwzględnieniem kontynuacji Programu Rozwój Polski Wschodniej. Nasze działania będą też wpisywały się w ton przyszłorocznych wydarzeń związanych z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę oraz różnego rodzaju wydarzeń promujących kulturę, sztukę i turystykę Polski Wschodniej – mówi marszałek Jerzy Leszczyński.

Dom Polski Wschodniej w Brukseli to wspólne przedstawicielstwo powstałe na mocy porozumienia zawartego 2 grudnia 2009 r. w Brukseli pomiędzy województwami: lubelskim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim. Główne zadania tej instytucji to m.in. reprezentowanie interesów regionów przed urzędami europejskimi, monitorowanie działań podejmowanych przez podmioty europejskie w sprawach ważnych z punktu widzenia regionów oraz lobbowanie na rzecz projektów złożonych w Brukseli przez władze samorządowe i instytucje z Polski Wschodniej.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl
1066 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39