Podlaska firma osiągnęła rekordowy przychód 3 mld zł

2013.07.25 00:00
Mlekovita – największa grupa mleczarska w Polsce, licząca 13 zakładów produkcyjnych i 23 centra dystrybucyjne, z siedzibą centrali położoną w Wysokiem Mazowieckiem – z roku na rok rozwija się coraz prężniej. Za ubiegły rok uzyskała rekordowy przychód - ponad 3 mld zł.
Podlaska firma osiągnęła rekordowy przychód 3 mld zł
Fot: sxc.hu

Pierwsze sześć miesięcy br. firma zamknęła z 16% dynamiką przychodu w porównaniu do analogicznego okresu 2012 r. Wzrost dynamiki przychodów potwierdza dobrą kondycję przedsiębiorstwa, którego celem na 2013 r. jest osiągnięcie przychodów w wysokości ok. 3,5 mld złotych (w 2012 r. wysokość przychodów wyniosła 3,028 mld złotych, będąc rekordowym wynikiem w historii Mlekovity).

Na już osiągnięty sukces i realizację założonych planów składa się rozwój dystrybucji na rynkach zagranicznych, głównie Chin i Rosji oraz inwestycje w bazę produkcyjną – tak już poczynione, jak i wciąż jeszcze prowadzone: w rozbudowę fabryki konfekcjonowania serów, rozbudowę fabryki produktów fermentowanych, proszkownię serwatki, zakup linii ciągłej do produkcji serów twardych dojrzewających i twarogowych bezformowych. Wartość inwestycji w 2013 r. wyniesie ok. 120 mln zł, w tym warta 23 mln inwestycja środowiskowa w zakresie rozbudowy i modernizacji zakładowej oczyszczalni ścieków oraz system kogeneracji. Mlekovita rozwija również bazę produktową, oferując nowe wyroby, które zdobywają nagrody na krajowych i międzynarodowych targach i konkursach.

– Wszystkie te działania pozwalają umacniać pozycję rynkową przedsiębiorstwa oraz utrzymać dynamiczny wzrost wartości marki Mlekovita. Celem naszej firmy jest bowiem bycie jedną z największych na rynku europejskim, a rosnąca z roku na rok siła marki sprawia, że jest coraz bardziej znana i lepiej rozpoznawana – mówi Prezes Zarządu Grupy Mlekovita Dariusz Sapiński.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1480 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39