Podlaska firma prowadzi duże inwestycje w Norwegii i na Białorusi

2017.01.16 08:03
Unibep SA realizuje zagraniczne inwestycje. W norweskim Melhus powstaną budynki mieszkalne w technologii modułowej, a w Grodnie - centrum handlowe.
Podlaska firma prowadzi duże inwestycje w Norwegii i na Białorusi
Fot: pixabay.com

Unibep SA podpisał umowy na realizację dwóch dużych, zagranicznych projektów.

Pierwszy z nich dotyczy wykonania pod klucz w technologii modułowej 6 budynków w ramach inwestycji pod nazwą "EnergiParken" w miejscowości Melhus w Norwegii. W tych budynkach znajdzie się łącznie 106 mieszkań. Zamawiającym jest Løvsetvegen 4 AS z siedzibą w Ranheim w Norwegii, będąca spółką w całości zależną od Seljedalen AS, w której Unibep SA posiada 50% udziałów.

Ponadto przedsiębiorstwo będzie budowało centrum handlowe w Grodnie. Wartość tej inwestycji to ponad 260 mln zł. Obiekt handlowy na Białorusi ma mieć powierzchnię ok. 60 tys. m2, zaś budynek biurowy ok. 5 tys. m2. Użytkownicy obiektu do dyspozycji będą mieli ok. 2,2 tys. stanowisk parkingowych na parkingu naziemnym o powierzchni ok. 71 tys. m2.

Unibep SA jest jednym z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce i jedną z nielicznych spółek, które mają w większości polski kapitał. Działa w różnych segmentach branży budowlanej. Jest nie tylko generalnym wykonawcą w Polsce i za granicą, ale także posiada największą w naszym kraju fabrykę domów modułowych (sprzedaje je do Norwegii, Szwecji, Danii, a niewykluczone, że niebawem także do innych krajów europejskich). Firma realizuje też zadania w drogownictwie (buduje drogi głównie na terenie woj. podlaskiego), a poprzez swoją spółkę Budrex–Kobi stawia i remontuje mosty na terenie całego kraju. Przedsiębiorstwo zatrudnia prawie 1,3 tys. osób.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1381 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39