Podlaska firma przenosi swoje biuro i uruchamia Centrum Szkoleniowe

2016.07.18 18:00
Danwood SA kupuje nieruchomości w Białymstoku. Firma przenosi swoje biuro. Ma także zamiar uruchomić Centrum Szkoleniowe.
Podlaska firma przenosi swoje biuro i uruchamia Centrum Szkoleniowe
Fot: Danwood SA

Firma Danwood SA podjęła decyzję o zakupie kompleksu budynków przedsiębiorstwa Biatel Administracja położonych przy ul. Ciołkowskiego 2/2A w Białymstoku. Koszt inwestycji to blisko 15 mln zł. Na łącznej powierzchni przekraczającej 8 tys. m2 zostanie ulokowane nowe biuro przedsiębiorstwa. Może ono pomieścić 700 osób.

Ponadto na części zakupionej powierzchni biurowej Danwood SA planuje uruchomienie Centrum Szkoleniowego dla pracowników firmy. Będą w nim realizowane m.in. szkolenia nowo zatrudnionych osób, roczne i półroczne szkolenia sezonowe dla pracowników fizycznych oraz spotkania szkoleniowe z kierownikami budów dotyczące metod wykonywania prac standardowych i nowych rozwiązań wdrażanych przez przedsiębiorstwo.

Powierzchnia Centrum Szkoleniowego będzie podzielona na dwie części. Jedna z nich zostanie przeznaczona na zajęcia praktyczne – znajdą się w niej modele ścian i dachów z przekrojami warstw, dające możliwość wykonania prac specyficznych, np. nietypowych obróbek czy nowych powłok elewacyjnych m.in. elewacji wentylowanej ze szkłem. W drugiej części obiektu będą odbywały się spotkania teoretyczne.

- Nasza decyzja o zakupie własnej nieruchomości biurowej jest naturalną konsekwencją dynamicznego rozwoju firmy i dalszych planów zwiększania sprzedaży we wszystkich krajach, w których prowadzimy działalność. Cieszę się także ogromnie z tego, że możemy zacząć realizować nasze plany związane z uruchomieniem Centrum Szkoleniowego, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że firma Danwood swój sukces zawdzięcza ludziom i dlatego tak dużą wagę przywiązujemy do ciągłego rozwoju naszych pracowników – powiedział Jarosław Jurak, prezes Danwood SA.

Remont nabytej nieruchomości potrwa do końca wakacji, a wszyscy pracownicy biurowi pracujący w dotychczasowej siedzibie spółki w Białymstoku będą sukcesywnie przenosili się do nowej lokalizacji. Cały proces powinien się zakończyć we wrześniu.

Danwood SA to producent gotowych domów w drewnianej konstrukcji.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

567 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39