Podlaska kultura z dofinansowaniem! Łączne środki przekroczyły 4 mln zł

2024.03.14 06:49
Ogłoszono wyniki tegorocznej edycji projektu "Kultura Dostępna". Łącznie na kulturę w Polsce przeznaczonych zostanie ponad 4 mln zł. Na Podlasiu dofinansowanie otrzymają trzy instytucje kultury.
Podlaska kultura z dofinansowaniem! Łączne środki przekroczyły 4 mln zł
Fot: Pixabay.com

"Kultura Dostępna" to projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który ma na celu wspieranie działań ułatwiających dostęp do kultury dla różnorodnej grupy odbiorców, a także promowanie integracji społecznej. Corocznie różne instytucje kultury ubiegają się o dofinansowanie na realizację swoich działań. Wnioski na rok 2024 można było składać do 30 listopada 2023 roku. Wsparcie finansowe było dostępne dla projektów z zakresu kultury oraz ochrony dziedzictwa kulturowego i historycznego. Wśród nich znalazły się inicjatywy związane z edukacją, działalnością artystyczną, kulturą cyfrową, aktywnością wspierającą czytelnictwo, a także projekty infrastrukturalne.

W wyniku przeprowadzonego konkursu wybrano 85 beneficjentów, którzy otrzymają łączną sumę dofinansowania w wysokości 4 887 500 zł. Środki finansowe zostaną przeznaczone na trzy główne obszary działań. Pierwszym z nich jest dostosowanie oferty kulturalnej i edukacji kulturalnej do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami. Kolejnym obszarem jest inicjowanie działań mobilnościowych, które mają na celu przeniesienie oferty kulturalnej do miejsc pozbawionych dostępu do narodowych zasobów kultury lub pozyskanie oferty na rzecz takich miejsc. Program obejmuje również organizację wyjazdów tematycznych, umożliwiających uczestnictwo w różnorodnej ofercie kulturalnej, w tym instytucji kultury i miejsc istotnych dla kultury narodowej.

W tym roku dofinansowanie na Podlasiu otrzymały:
- Muzeum Wojska w Białymstoku na realizację projektu "Młodzieżowy teatr włączający" - 112 000 zł;
- Borderland - Pogranicze, Sejny na realizację projektu "Z Sejn w świat. Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza." - 105 000 zł;
- Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku na realizację projektu "Cicho... sza..." w drodze" - 35 000 zł.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1881 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39