1053 osób online

Podlaska Marka - znamy wszystkich kandydatów [LISTA]

2020.03.03 11:55
Kto powalczy o tytuł Podlaskiej Marki? Kandydaci zmierzą się w takich kategoriach, jak: Produkt Spożywczy, Produkt Użytkowy, Inwestycja, Odkrycie, Wydarzenie, Kultura, Społeczeństwo, Biznes i Projekt 4.0. Różnorodność i pomysłowość mieszkańców województwa podlaskiego jest imponująca.
Podlaska Marka - znamy wszystkich kandydatów [LISTA]
Fot: Wrota Podlasia / Anna Augustynowicz

Zaszczytny tytuł za unikatowe walory produktów

Podlaska Marka to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów odbywających się na terenie regionu. Jest on organizowany nieprzerwanie od 14 lat przez Marszałka Województwa Podlaskiego i za każdym razem cieszy się dużym zainteresowaniem regionalnych producentów oraz konsumentów.

W ciągu ostatniej dekady w konkursie rywalizowało łącznie kilkaset produktów. Wśród laureatów znajdują się zarówno produkty dużych podlaskich przedsiębiorstw, takich jak przykładowo Mlekovita, Polmos czy Pronar, ale również drobnych producentów, kultywujących tradycje dziedzictwa kulturowego regionu.

Warto mieć świadomość, że otrzymanie tytułu Podlaskiej Marki Roku nie wynika z wysokości sprzedaży ani z liczby zatrudnionych pracowników, lecz z wysokiej jakości oraz unikatowych walorów wytwarzanych produktów. Podlaska Marka jest zatem przyznawana najciekawszym inicjatywom, najpiękniejszym miejscom oraz najlepszym produktom, których wspólnym mianownikiem jest obszar ich realizacji, czyli województwo podlaskie.

Kto walczy w tym roku?

Kandydaci do tytułu będą rywalizowali w dziewięciu kategoriach tematycznych: Produkt Spożywczy, Produkt Użytkowy, Inwestycja, Odkrycie, Wydarzenie, Kultura, Społeczeństwo, Biznes i Projekt 4.0. Znana jest już ich pełna lista.

Największą popularnością cieszyła się kategoria Produkt Spożywczy. Tu znajdziemy między innymi wino gronowe wytrawne, sery z Puszczy Białowieskiej, wędliny dojrzewające – litewskie, produkty pszczele oraz wodę mineralną Augustowiankę.

Nie mniejsze zainteresowanie jest w kategoriach Kultura oraz Społeczeństwo. Prawie 60 zgłoszeń - łącznie - pokazuje dużą kreatywność i mobilizację do działania mieszkańców regionu. Ilość ta jest imponująca, podobnie jak różnorodność – spektakle, koncerty, spotkania mieszkańców, grupy wsparcia czy liczne akcje charytatywne, warsztaty i szkolenia.

W województwie powstają silne marki, o czym świadczą propozycje zgłoszone do Produktu użytkowego. W tej najbardziej zróżnicowanej kategorii powalczą producenci tacy jak: Zakład Przemysłu Sklejek BIAFORM S.A., księgarnia internetowa Tania książka czy Mydlarnia Cztery Szpaki.

Ciekawie zapowiada się również rywalizacja w nowych kategoriach Biznes oraz Projekt 4.0. O Podlaską Markę w tej pierwszej mogą ubiegać się przedsiębiorstwa, które w podejmowanych działaniach i inicjatywach gospodarczych kierują się zasadą społecznej odpowiedzialności biznesu. Tutaj powalczą między innymi Polska Izba Mleka, Klaster Obróbki Metali i Grupa Chorten.

Podlaskie może też pochwalić się ciekawymi Odkryciami. W tej kategorii znajdziemy: hydrożel zawierający wyciąg z miodownika melisowatego przyspieszający gojenie się ran różnego pochodzenia, w tym trudno gojących się, Mindhand - bioniczną protezę ręki czy badania nad aktywnością biologiczną grzybów nadrzewnych Puszczy Białowieskiej.

Wszystkie zgłoszone produkty zostaną poddane ocenie Kapituły, która zweryfikuje je pod względem formalnym, oceni merytorycznie oraz wskaże 28 nominowanych, spośród których zostaną wyłonieni późniejsi zwycięzcy. Pierwsze posiedzenie odbędzie się 12 marca 2020 roku. Wybór jest trudny, ponieważ w każdej z kategorii można nominować maksymalnie 3 produkty. Ostateczną decyzję podejmie 17-osobowe grono jury, w skład którego wchodzą specjaliści reprezentujący różne branże i środowiska. Obradom Kapituły przewodzić będzie marszałek Artur Kosicki.

Pełna lista kandydatów do tegorocznej edycji Podlaskiej Marki Roku

BIZNES

1. Polska Izba Mleka – Polska Izba Mleka
2. www.PrzygodyPodroze.pl – www.PrzygodyPodroze.pl
3. Klaster Obróbki Metali – Centrum Promocji Innowacji I Rozwoju - koordynator Klastra Obróbki Metali
4. Usługi chmury obliczeniowej – One Step Cloud – Intratel Sp. z o.o.
5. Mirosław Angielczyk Dary Natury – MIROSŁAW ANGIELCZYK DARY NATURY
6. TenderHut S.A. – TenderHut S.A.
7. Zdrowe Meble – Centrum Zdrowego Snu – Emmanuel Adam Mazalewski
8. Inspirowanie oraz aktywny udział w przemianach gospodarczych i społecznych województwa podlaskiego – Agencja Rozwoju Regionalnego "ARES" S.A w Suwałkach
9. Pronar Sp. z o.o. – Pronar Sp. z o.o.
10. Regionalna wypożyczalnia aut – East Rent Krzysztof Fiesiak
11. Grupa Chorten za mocne wsparcie lokalnych inicjatyw społecznych – Grupa Chorten
12. Mydlarnia Cztery Szpaki – 4szpaki Sp. z o.o. sp. k.
13. Halluxy problemem XXI wieku. Innowacyjne rozwiązanie leczenia "palucha koślawego" płytką śródkostną – ChM Sp. z o.o.
14. Pomaganie z uśmiechem- działania edukacyjne na rzecz zdrowia i akcje społeczne – KAREDENT Kamil Chorąży Sławomir Ławicki Sp.j.


PRODUKT SPOŻYWCZY

1. Miód z borówki amerykańskiej Łakocie Natury – Pasieka Łakocie Natury
2. Wypieki z Ejszeryszek – Zakład Ciastkarski Celina Benedykta Glińska
3. Wino gronowe wytrawne białe, różowe, czerwone – KOROL MIKOŁAJ WINNICA KOROL
4. Cider Podlaski 0% – SELMAR Marcin Seliwoniuk
5. Woda miejska Augustów – Wodociągi i Kanalizacje Miejskie Sp. z o.o. w Augustowie
6. Woda mineralna Augustowianka – AUGUSTOWIANKA Sp. z o.o.
7. Piwo Janusz Moczywąs – Browar Waszczukowe Sp. z o.o. Sp. k.
8. Sery z Puszczy Białowieskiej – Sery z Puszczy Białowieskiej Adam Lewczuk
9. Kartacze – Restauracja "Pod Jelonkiem" Maria Juśkiewicz
10. Kindziuk – ZMB Białystok sp. z o.o. sp. komandytowa
11. Marcinek – Bisontes Group Sp. Z o.o.
12. Matecznik – Tradycyjne produkty z Puszczy Białowieskiej – CONSTANS GROUP Sp. z o.o.
13. Wędliny suche – Meat Food Poland PPH Norbert Zdancewicz
14. Naturalne Nalewki: Na owocach maliny, Na owocach pigwowca, Na kwiatach czarnego bzu – Old Polish Vodka Sp. z o.o.
15. Wędliny dojrzewające – litewskie – Meat Food Poland PPH Norbert Zdancewicz
16. Produkty Pszczele – Pasieka Nad Narwią Krzysztof Młodzianowski
17. Kiełbasa "Kniejówka" – Wyrób Wędlin MIĘSNY ZAKĄTEK Błażej Fabian Niemyjscy S.C.
18. Sękacz bezglutenowy – Manufaktura Bezglutenowych Sękaczy Agnieszka Degutis
19. Kwiaty jadalne LoveNature © – Love Nature Andrzej Filimoniuk
20. Naturalny chleb bezglutenowy 600g – Perfect Sales Piotr Urbanowicz
21. Miód runo leśne, wrzosowy – Pasiecznik Sokólski
22. Pierogi wigierskie – "Bite" Teresa Biziewska
23. Produkt lokalny: miód z Podlasia – Podlaski Związek Pszczelarzy
24. Herbatki na patyku – MIROSŁAW ANGIELCZYK DARY NATURY
25. Dobrowodzki korowaj weselny – Koło Gospodyń Wiejskich, mieszkańcy wsi
26. Pierniki z Podlasia – Przedsiębiorstwo Społeczne "Pierniki z Podlasia" Sp. z o.o. nonprofit
27. Faworki – CUKIERNIA KRYSZEŃ S.C MICHAŁ I JACEK KRYSZEŃ
28. Woda krynka – Krynka Sp. z o.o.
29. Ogórki kiszone domowe – Firma "Jackiewicz J"
30. Ser Olszański – RHD Oksana Tomaszewska OLSZAŃSKI SMAK


PROJEKT 4.0

1. Stworzenie pierwszego w Polsce Centrum Sztucznej Inteligencji w Medycynie w Uniwersytecie Medycznym (C-SIM) w Białymstoku – Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
2. Aplikacja mobilna Nasz Bank – Zakład Usług Informatycznych NOVUM Sp. z o.o. w Łomży
3. Projekt Dolina Rolnicza 4.0 – Fundacja Regionalny Ekosystem Innowacji
4. Malow 4.0. – MALOW Spółka z o.o.
5. Caiote – wysokowydajny silnik do gromadzenia i przetwarzania informacji z modułów IoT w chmurze na potrzeby transformacji przemysłu i rolnictwa 4.0 – Caiote spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
6. Projekt "DigiFoF" Digital Design Skills for Factories of the Future – Politechnika Białostocka/ Klaster Obróbki Metali (poprzez partnerstwo z Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju)
7. Oprogramowanie laboratoryjne Holo4Labs – Solution4Labs Sp. z o.o.
8. Robot Triffid – White Hill Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
9. Studia dualne na Politechnice Białostockiej – Wydział Elektryczny Politechniki Białostockiej
10. LogMap – LogMap Roland Prusinowski


PRODUKT UŻYTKOWY

1. Iluminacje – Artur Grycuk
2. Dwuwałowy rozdrabniacz wolnoobrotowy MRW 2.1010 – Pronar Sp. z o.o.
3. IDEA – system sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie lotnej do silników benzynowych z bezpośrednim wtryskiem paliwa. – ALEX Sp. z o.o.
4. Dotyk Natury Day Spa – F.H.U. Marlena Zagórnik
5. Tkanina dwuosnowowa – BERNARDA ROŚĆ - TWÓRCZYNI LUDOWA TKACZKA DYWANÓW DWUOSNOWOWYCH
6. Meble loftowe LOV – MALOW Spółka z o.o.
7. Let’s shine Primacol Decorative – Unicell Poland Sp. z o.o.
8. Biżuteria ręcznie szyta techniką haftu sutaszowego – SROKA PROJEKT Jolanta Polowczyk
9. Program video "Tyle do odkrycia" – BIA24 Sp zoo
10. Sklejka – Zakłady Przemysłu Sklejek BIAFORM S.A.
11. Vielo Woreczki wielorazowe – Dayge Agnieszka Siwicka
12. Księgarnia internetowa Tania książka – Glosel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
13. Szampon do włosów w kostce – Mydlarnia Cztery Szpaki 4szpaki Sp. z o.o. sp. k.
14. Drzwi ocieplone na MAXA do domu energooszczędnego – NICEWICZ Zakład Stolarski Sylwester Nicewicz
15. Bogdański Bilard Stoły bilardowe – jedyny dystrybutor w woj. podlaskim – Bogdański Bilard Bożysław Bogdański
16. Artystyczne przedmioty użytkowe – lampy, statuetki,rzeźby – Bondarowski - Eliza i Krzysztof Bondaruk


INWESTYCJA

1. Ścieżka Przyrodniczo-Edukacyjna "Judzianka" – Gmina Miejska Hajnówka
2. Kompleks "Enklawa Białowieska" – Sova Invest Sp. z o.o.
3. Budowa Budynku Szpitala w Łapach (w ramach rozbudowy istniejącego), w zakresie Bloku Operacyjnego, Oddziału Chirurgicznego, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii – OAIT, Centralnej Sterylizatorni i Pracowni Endoskopii – Konsorcjum firm Anchor pbw. Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Budowlane Eko System Kostro, Radlmacher Sp. j.
4. Rodzinna Strefa Zabaw przy Hajnowskim Domu Kultury – Gmina Miejska Hajnówka
5. Trasa Niepodległości w Białymstoku – Miasto Białystok, Urząd Miejski w Białymstoku, ul. Słonimska 1, 15-950 Białystok
6. Budowa nowoczesnego Centrum Usług Logistycznych wraz z Intermodalnym Terminalem Kontenerowym – Kontrast Krzysztof Koc
7. Baza treningowa Jagiellonii – Generalny Wykonawca bazy (budynki + zagospodarowanie terenu) - R/S Budownictwo Robert Skrzypkowski, Podwykonawca (hala pneumatyczna) - InterHall Sp. z o.o.,Podwykonawca (boiska + wyposażenie boisk) - Trawnik Sp. z o.o.
8. Miejsce straceń z 1863 roku zwane Szubienicą – Przedsiębiorstwo Drogowe "Sokolik", ul. Palmowa 54, 15-795 Białystok
9. Izba Tkactwa Dwuosnowowego w Janowie – Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Janowie
10. Hala sportowo-widowiskowo Suwałki Arena – Miasto Suwałki, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach


ODKRYCIE

1. Apiinhalatorium Łakocie Natury – Pasieka Łakocie Natury
2. www.PuszczaBialowieskaTV.pl – www.PuszczaBialowieskaTV.pl
3. Badania nad aktywnością biologiczną grzybów nadrzewnych Puszczy Białowieskiej – Politechnika Białostocka oraz Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
4. Hydrożel zawierający wyciąg z miodownika melisowatego przyspieszający gojenie się ran różnego pochodzenia, w tym trudno gojących się – INSTYTUT BADAWCZY INNOWACYJNO ROZWOJOWY BIOTOMED Sp. z o.o.
5. Ekstrakt z grzyba sromotnika smrodliwego i jego właściwości przyspieszające gojenie się ran różnego pochodzenia, w tym trudno gojących się – INSTYTUT BIOTECHNOLOGII I BADAŃ MEDYCZNYCH BIOLAMED Sp. z o.o.
6. Portal Regionalny PODLASKIE24.PL – OKO Małgorzata Kotarska-Ołdakowska
7. Stowarzyszenie Białostocka Akademia Musicalowa – Stowarzyszenie Białostocka Akademia Musicalowa
8. Technologia regeneracji zaworów elektronicznych EGR w silnikach diesla – ZOLTAN sp. z o.o.
9. Mindhand- Bioniczna proteza ręki – MINDHAND Sp. z o. o.


WYDARZENIE

1. Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania" – Stowarzyszenie Artystyczne "Skowronki"
2. XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2019 – Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
3. Międzynarodowe Maratony Kresowe MTB – Fundacja Maratony Kresowe
4. Festyn "Pożegnanie Lata w Rudzie" – Alicja Sienkiewicz-Dawidowska
5. Międzynarodowe Forum Spółdzielczości Mleczarskiej – First Communications Agnieszka Maliszewska
6. Konferencja programistyczna Programistok – Fundacja Instytut Rozwoju Technologii
7. Puchar Polski Nordic Walking w Hajnówce – Powiat Hajnowski
8. Aleja Olimpijczyków w WOSiR Szelment sp. z o.o. – WOSiR Szelment Sp. z o.o.
9. Konkurs fotograficzny "Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa" – Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce
10. Festiwal Wielu Kultur i Narodów "Z wiejskiego podwórza" – Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej, Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze
11. XV Edycja Mistrzostw Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance – Augustowski Klub Sportowy "Sparta"
12. Akademia Kulinarna Zmokłej Kury – Nieznani Sprawcy Piotr Grycuk (właściciel studia)
13. Miejski Klub Sportowy (MKS) Ślepsk-Malow-Suwałki Sp. z o.o. – Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki Spółka z o.o.
14. Konkurs gospodarczy Łomżyńskie Anioły Biznesu – Urząd Miejski w Łomży
15. IX Festiwal Rock Na Bagnie – Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego
16. VII edycja 500 kajaków – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie
17. Ogólnopolska akcja Łańcuch dobra – Stowarzyszenie "Pro Salute"
18. Widowisko historyczne "Dzisiaj ziemia wasza jest wolną" – Muzeum Okręgowe w Suwałkach
19. Liderzy Przyszłości – Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego
20. Podlaskie Śniadanie Mistrzów – Joanna Kozłowska i Rafał Dowgiert, agencja kreatywna AlterStudio
21. Charytatywny Koncert Świąteczny – Charytatywny Koncert Świąteczny
22. PKO Białystok Półmaraton – Fundacja Białystok Biega


KULTURA

1. Tkanina dwuosnowowa – BERNARDA ROŚĆ - TWÓRCZYNI LUDOWA TKACZKA DYWANÓW DWUOSNOWOWYCH
2. Muzyka Mistrzów Baroku – cykl koncertów – Fundacja Pro Anima
3. www.Koncerty.Bialystok.pl – www.Koncerty.Bialystok.pl
4. Widowisko musicalowe "Dziewczynka z zapałkami" – Stowarzyszenie Białostocka Akademia Musicalowa
5. Gościniec Łomżyński – "Zasmakuj w Łomży" – Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży/Prezydent Miasta Łomża
6. Widowisko taneczno-muzyczne "Opowieść ze Śnieżnej Krainy" – Suwalski Ośrodek Kultury
7. Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży – Miasto Łomża
8. Festyn "Pożegnanie Lata w Rudzie" – Alicja Sienkiewicz-Dawidowska
9. Zespół HARMONICA – Zespół HARMONICA , dyrygent - Piotr Ostrowski
10. iSztuka – Edukacja Kulturalna dla Wszystkich – Fundacja Audiodeskrypcja
11. Ścieżka historyczna "Spacer w Przeszłość Pałacu Branickich w Białymstoku" – Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
12. Spektakl "Hobbit" – Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, reżyser Grzegorz Suski
13. Akademicka Rozgłośnia Radiowa Politechniki Białostockiej "Radio Akadera" – Akademicka Rozgłośnia Radiowa Politechniki Białostockiej "Radio Akadera"
14. Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce – Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce
15. Augustowski Uliczny GO Teatr – Stowarzyszenie GOA
16. Wszystko Widzę jako Sztukę. Wystawa dla dzieci – Galeria Arsenał w Białymstoku
17. Zespół Czeremszyna – Zespół Czeremszyna, Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej
18. Seria książek dla dzieci "Żubr Pompik" – Tomasz Samojlik
19. Międzynarodowy Festiwal Rock na Bagnie – Rock na Bagnie
20. Impresariat Online – Impresariat Online Ewa Bałtyk ul.Grochowa 11 lok. 17 15-423 Białystok Nip 542 260 56 33
21. Radio JARD 89,2 FM Białystok / 95,5 FM Bielsk Podlaski / 90,1 FM Ełk (Koncesja KRRiT Nr 069/K/2011-R) – "JARD" Dziemian i Wspólnicy Spółka Jawna
22. Muzeum na Węglowej – Stowarzyszenie Miłośników Starej Motoryzacji i Techniki "Moto-Retro"
23. Podlasie SlowFest – Stowarzyszenie Dalapenia
24. Działalność na rzecz upowszechniania historii i kultury północnej części województwa podlaskiego – Augustowsko-Suwalskie Towarzystwo Naukowe
25. Platforma online Talent Bunch – Platforma Online Talent Bunch
26. Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Skowronki z Brańska – Ludowy Zespoł Pieśni i Tańca "Skowronki"
27. Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Podlaskie Spotkania" – Stowarzyszenie Artystyczne "Skowronki"
28. Centrum Trzech Kultur w Suchowoli – Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Suchowoli


SPOŁECZEŃSTWO

1. Podlaski Uniwersytet Dziecięcy (PUD) – Podlaski Uniwersytet Dziecięcy
2. Molecular – innowacyjna platforma do wykrywania czerniaka. – Owl IoT Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
3. www.i.Bialystok.pl – www.i.Bialystok.pl
4. Podlaska Księga Kobiet – Kobiety znane i nieznane – Stowarzyszenie zwykłe 100 lecie kobiet
5. Szczepienia ochronne dla mieszkańców Łomży po 60. roku życia na lata 2019 – 2020 – Urząd Miejski w Łomży Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia- Beata Jagielak- Dardzińska Naczelnik Wydziału
6. Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku – Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Przemysłowe LECH Spółka z o.o. w Białymstoku, 15-110 Białystok, ul. Kombatantów 4, tel. 85 653 09 05
7. Samorządowe becikowe – Urząd Miejski w Łomży Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia- Beata Jagielak- Dardzińska Naczelnik Wydziału
8. Działalność na rzecz dzieci ze spektrum autyzmu – Fundacja Rozwoju Sportu i Rehabilitacji
9. Hajnowskie Spotkania Filmowe – Stowarzyszenie METAMORPHOSIS
10. Festyn "Pożegnanie Lata w Rudzie" – Alicja Sienkiewicz-Dawidowska
11. Fundacja Audiodeskrypcja – Fundacja Audiodeskrypcja
12. Miejski Portal Informacyjny BIA24.pl – BIA24 Sp zoo
13. Plac Zabaw połączony z placem rekreacyjnym "Pod chmurką" – Urząd Gminy Sidra
14. Koło Gospodyń Wiejskich w Łapiczach "Łapiczanki" – KGW w Łapiczach Łapiczanki
15. Śniadania biznesowe w Łomży – Urząd Miejski w Łomży
16. Sołtys wsi Miastkowo – Sołtys Sołectwa Miastkowo
17. Białostocka Grupa Wsparcia dla Rodziców Dzieci z Autyzmem i Zespołem Aspergera – Monika Hurcewicz wiceprezes KTA O/Białystok, Karolina Bajer Prezes KTA O/Białystok i Adam Hurcewicz
18. Czwartkowe Obiady u Diabetyków – Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Wojewódzki w Białymstoku
19. Pierniki z Podlasia – Przedsiębiorstwo Społeczne "Pierniki z Podlasia" Spółka z o.o. nonprofit
20. Akcja charytatywna Kwitnące serca – Stowarzyszenie "Pro Salute"
21. Doroczna edukacyjno-charytatywna ogólnopolska akcja "Tulipany mocy" – Stowarzyszenie "Pro Salute"
22. Fundacja Aktywnie W Mieście – Fundacja Aktywnie W Mieście
23. Przedsięwzięcia survivalowo-rekreacyjne – SKAUT Grzegorz Bagniuk
24. Centrum Nauczania Języków Obcych London Academy – London Academy Centrum Nauczania Języków Obcych mgr Łukasz Szamreta

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2022 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
zamknij X
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania i polityce cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.