"Podlaska Zadymka"? A może "Cynamonowe Szaleństwo"? Nowa atrakcja na Dojlidach

2023.12.06 12:38
Od 6 grudnia na terenie Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy można będzie korzystać z nowej sauny. Pierwsze seanse zaplanowano na godz. 17.30.
"Podlaska Zadymka"? A może "Cynamonowe Szaleństwo"? Nowa atrakcja na Dojlidach
Fot: BOSiR

Takiego obiektu w Białymstoku jeszcze nie było

Przed kilkoma dniami Dojlidy wzbogaciły się o nową saunę, ale pierwsi klienci z kosztującej ok. 1,5 mln zł atrakcji skorzystają dopiero dzisiaj. Z okazji otwarcia obiektu certyfikowana saunamistrzyni Katarzyna Siemieniuk, która promuje poprawne saunowanie oraz czuwa nad komfortem i bezpieczeństwem saunujących, przygotowała specjalne seanse dla gości w klimacie zimowo-świątecznym. Zaopatrzona w olejki eteryczne będzie polewać kamienie na piecu i rozprowadzać gorące powietrze, tworząc niezapomniane chwile relaksu.

Pierwszy seans ruszy o godz. 17.30 i nosi on nazwę "Cynamonowe Szaleństwo". Następne zatytułowano "Piernikowa Chatka", "Mroźne Śnieżynki" oraz "Podlaska Zadymka". Ostatni wystartuje o godz. 20.30 i odbędzie się z wykorzystaniem kadzideł.

Sauna oferuje nie tylko wspaniałe wnętrze, ale także panoramiczne okno z widokiem na dojlidzki zalew. Nowoczesny piec elektryczny utrzymuje temperaturę w zakresie 80-110 stopni Celsjusza (wilgotność 10-20%), zapewniając komfort i bezpieczeństwo. Dodatkowo na pomostach przy saunie znajdują się dwie altanki, gdzie da się odpocząć i radować świeżym powietrzem. Jednocześnie z dobrodziejstw nowej atrakcji może cieszyć się 25 osób. W saunie działa Elektroniczny System Obsługi Klienta, dzięki któremu każdy z gości samodzielnie decyduje o czasie korzystania z obiektu. Po wygrzaniu się w saunie użytkownicy mogą ochłodzić się pod prysznicem, a także skorzystać ze śniegolodu wyprodukowanego przez specjalny generator. Naturalną w tym miejscu atrakcją jest możliwość zanurzenia się w zalewie dojlidzkim, co szczególnie przy niskich temperaturach na zewnątrz może okazać się bardzo niezwykłym doświadczeniem.

Dla jednych sauna, dla innych narty

W pierwszych dniach funkcjonowania sauna będzie czynna dla klientów indywidualnych od środy do piątku w godz. 17.00-21.30, a w soboty i niedziele w godz. 12.00-21.30. Do korzystania z sauny konieczne są co najmniej dwa ręczniki - jeden do owinięcia się, drugi do rozłożenia na ławie pod całe ciało. Godzina opisywanej atrakcji kosztuje 18 zł (bilet normalny) lub 15 zł (bilet ulgowy). Honorowane będą oczywiście: Białostocka Karta Dużej Rodziny, Karta Aktywnego Seniora, Karta Sportu BOSiR. Saunę da się także wynająć na wyłączność. Jest to koszt 180 zł za godzinę.

Jednocześnie Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że cały czas na terenie OSW Dojlidy można korzystać z narciarni. Dzięki temu, że przed kilkoma dniami warunki śniegowe jeszcze się poprawiły, w tym momencie wypożyczalnia sprzętu (narty, kijki, buty narciarskie) czynna jest codziennie od godziny 10.00 do godz. 19.00, przy czym ostatnie pobranie sprzętu możliwe jest do godziny 18.00.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

Polecamy
Metkownica
Metkownicaul. Młynowa 76 lok. 5
15-405 Białystok
www.metkownica.pl

Więcej informacji
924 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39