Podlaski chór na prestiżowym "Wratislavia Cantans"

2009.09.05 00:00
Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku pod kierunkiem prof. Violetty Bieleckiej weźmie udział w inauguracji 44. edycji Międzynarodowego Festiwalu "Wratislavia Cantans" we Wrocławiu.

Koncert rozpocznie się dzisiaj o 19 w Katedrze Polskokatolickiej św. Marii Magdaleny we Wrocławiu. Będzie poświęcony inicjatorowi i twórcy Festiwalu - Andrzejowi Markowskiemu w 85 rocznicę urodzin.

Program koncertu obejmuje słynną II Symfonię c-moll "Rezurekcyjną" Gustava Mahlera. Wśród wykonawców usłyszymy: Iwonę Sobotka (sopran), Dubravkę Musovic (alt), oraz Chór i Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Wrocławskiej. Całość poprowadzi Jacek Kaspszyk.

Wrocławski festiwal to jedna z najbardziej prestiżowych imprez tego typu odbywających się w Polsce. Oprócz tego wchodzi w skład Europejskiego Stowarzyszenia Festiwali Muzycznych w Genewie oraz International Society for the Performing Arts Foundation (Fundacji Międzynarodowego Towarzystwa Sztuk Scenicznych) w Nowym Jorku.

Wyjazd białostockich artystów jest współorganizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Działalności Muzycznej w Białymstoku.

E.S.

1541 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39