Podlaski klub w ćwierćfinale. Kolejny przeciwnik robi wrażenie

2021.04.18 09:31
II-ligowi koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski pokonali w sobotę (17.04) KS Sudety Jelenia Góra po raz drugi, dzięki czemu zespół z północno-wschodniej Polski zameldował się w kolejnej rundzie fazy play-off.
Fot: Maciej Safaryn

Tur wykonał swoje zadanie i nie dopuścił, by w rywalizacji z Sudetami doszło do starcia numer 3. W rozgrywanym w Jeleniej Górze pojedynku najpierw przewagę uzyskali gospodarze, którzy wygrali inauguracyjną kwartę 21:15, ale później to faworyzowana drużyna z Bielska Podlaskiego zaczęła na parkiecie dominować. Już w połowie meczu to Tur znalazł się na prowadzeniu, a im spotkanie trwało dłużej, tym dystans dzielący oba kluby coraz bardziej się powiększał.

Ostatecznie rogaty zespół zwyciężył delegacyjny bój 88:72, a ponieważ i w pierwszej potyczce górą okazali się podopieczni Kamila Zakrzewskiego (triumf 104:83), to właśnie Tur wywalczył przepustkę do następnej części rozgrywek.

W ćwierćfinale II-ligowych zmagań naprzeciwko Podlasian stanie AZS AGH Kraków, czyli klub, który - uwaga - w trwającym sezonie wygrał wszystkie swoje mecze. Bilans 24-0 w rundzie zasadniczej i gładkie przeprawy w play-offach - takie wyczyny sprawiają, że w roli faworyta stawia się ekipę z Małopolski.

Jeżeli Tur awansuje do półfinału, będzie to najlepszy wynik w historii rogatej drużyny.

KS Sudety Jelenia Góra - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 72:88 (21:15, 22:29, 11:20, 18:24)
Stan rywalizacji: 2:0 dla Tura Basket Bielsk Podlaski
Awans: Tur Basket Bielsk Podlaski

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Jakub Grigoruk (0 pkt), Łukasz Kuczyński (18 pkt), Rafał Król (10 pkt), Filip Pruefer (17 pkt), Przemysław Tradecki (5 pkt), Filip Parfieniuk (0 pkt), Patryk Milewski (0 pkt), Aaron Weres (9 pkt), Kacper Rojek (18 pkt), Marcin Marczuk (7 pkt), Kacper Witkiewicz (0 pkt), Paweł Lewandowski (4 pkt)