Podlaski klub walczy o utrzymanie. Czas na ważny obóz i ostatnie sparingi

2020.02.11 16:51
Wigry Suwałki po 20 kolejkach sezonu 2019/2020 znajdują się w tabeli Fortuna I Ligi na lokacie oznaczającej spadek. Wiosną podlaski klub czeka zatem intensywna walka o utrzymanie. Przygotowania do decydującej rundy cały czas trwają.
Podlaski klub walczy o utrzymanie. Czas na ważny obóz i ostatnie sparingi
Fot: Wigry Suwałki

W trakcie zimowego okna transferowego władze Wigier Suwałki podpisały umowy z aż 9 nowymi zawodnikami. Utrzymanie na zapleczu PKO Ekstraklasy ma jednak zapewnić nie tylko długa lista ściągniętych piłkarzy, ale też solidnie przepracowany okres przygotowawczy. Za Biało-Niebieskimi jest już kilka gier kontrolnych z przedstawicielami podlaskich niższych lig oraz silnymi ekipami z Litwy, a także treningi na obiektach klubu. Teraz - dokładnie od wtorku (11.02) - suwalska drużyna swą formę szlifować będzie na obozie w Szalowej (woj. małopolskie). Podczas tego zgrupowania podopieczni Pawła Crettiego stoczą 3 sparingi. Rywalami Wigier będą takie zespoły, jak Resovia (II liga), Wisłoka Dębica (III liga) oraz Wisła Kraków (PKO Ekstraklasa).

Podlaski klub ogłosił już skład kadry na decydujący wyjazd przed startem rundy wiosennej w Fortuna I Lidze. W autokarze, który udał się na południe kraju, znalazło się 26 piłkarzy. W gronie tym są m.in. pozyskany w poniedziałek (10.02) Mohamed Loua (więcej: Wigry Suwałki zakontraktowały wychowanka Anderlechtu) oraz Dominykas Valeckas, czyli testowany przez suwalczan 16-letni bramkarz z Litwy.

Pierwsze kontrolne starcie podczas obozu, to przeciwko Resovii, Biało-Niebiescy rozegrają już w środę (12.02) o godz. 18.00.

Kadra Wigier Suwałki na obóz w Szalowej:
- bramkarze: Jan Balawejder, Dominik Kąkolewski, Dominykas Valeckas,

- obrońcy: Martin Dobrotka, Michał Ozga, Arkadiusz Najemski, Dawid Sołdecki, Michał Król, Paweł Gierach, Grzegorz Aftyka, Konrad Matuszewski, Konrad Nowak, Adrian Karankiewicz,

- pomocnicy: Joel Huertas, Adam Najem, Mohamed Loua, Denis Gojko, Cezary Sauczek, Robert Bartczak, Szymon Łapiński, Jakub Świątek, Mikołaj Wasilewski, Patryk Czułowski,

- napastnicy: Kacper Wełniak, Michał Żebrowski, Johan Oremo.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1157 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39