Podlaskie morsy znowu w akcji! Za nimi dwie duże imprezy [FOTO]

2024.02.26 15:46
Członkowie Podlaskiego Klubu Morsów wzięli udział w zlocie morsów w Grajewie. Kolejny dzień spędzili na plaży w Wasilkowie. Była zimna kąpiel, zabawy, sauna oraz dużo emocji i uśmiechu.
Podlaskie morsy znowu w akcji! Za nimi dwie duże imprezy [FOTO]
Fot: Podlaski Klub Morsów/ FB

Miniony weekend był wyjątkowo aktywny dla podlaskich morsów. Pomimo ogólnego ocieplenia, temperatura wody w naszych zbiornikach wciąż jest na tyle niska, aby miłośnicy lodowatych kąpieli mogli z nich korzystać. Morsowanie odbywało się w Grajewie oraz tradycyjnie, w Wasilkowie.

Zlot morsów w Grajewie

Sobotnia kąpiel odbyła się w Mazurskim Ośrodku Szych w Boguszach. Pojawili się tu członkowie aż piętnastu klubów z naszego regionu (między innymi: Podlaski Klubu Morsów, Morsy Grajewo,
Morsy Zambrów, Morsy Ostrołęka, Morsy Siedlce, Morsy Łomża, Morsy Sejny Morsy Olecko). Wydarzenie przyciągnęło łącznie ponad 150 osób.

Po wyjściu z wody, na uczestników zlotu czekały rozmaite gry i zabawy, a także ognisko, gorący posiłek oraz sauna. Na zakończenie całej imprezy przygotowano wspólną potańcówkę.

Niedziela w Wasilkowie!

Sobotni zlot to zaledwie początek morsowego weekendu. Następnego dnia bowiem, członkowie Podlaskiego Klubu Morsów wzięli udział w kąpieli w Wasilkowie. Te spotkania odbywają się cyklicznie, w każdą niedzielę na plaży u zbiegu ulic Dwornej i Kryńskiej. Sezon zakończy się dopiero w kwietniu.

Te wydarzenie również przyciągnęło wiele osób. Niektórzy miłośnicy zimnych kąpieli uczestniczyli w ten weekend w obu imprezach.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

491 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39