Podlaskie stawia na współpracę z krajami azjatyckimi

2022.09.27 17:58
W październiku odbędzie się I Podlaskie Forum Ekonomiczne, poświęcone współpracy gospodarczej z krajami azjatyckimi. Wówczas Białystok odwiedzą przedsiębiorcy i dyplomaci z Japonii, Korei Południowej, Chin, Malezji, Tajlandii i Wietnamu.
Podlaskie stawia na współpracę z krajami azjatyckimi
Fot: Krzysztof Duszyński / UMWP

– Chcemy pokazać potencjał naszego regionu, zaprezentować kluczowe branże, możliwości naszych uczelni oraz promować naszych przedsiębiorców. Jest to pierwsze, po dwuletniej przerwie, tego rodzaju wydarzenie w stolicy województwa i cieszę się, że możemy po okresie pandemii i ograniczeń wrócić do spotkań bezpośrednich. W budowaniu relacji gospodarczych są one bezcenne – rozpoczął marszałek Artur Kosicki.

Głównym celem I Podlaskiego Forum Ekonomicznego jest inicjowanie współpracy gospodarczej z wybranym regionem świata.

– W tym roku stawiamy na partnerów z Azji Wschodniej i Azji Południowo-Wschodniej. Naszym celem jest nie tylko stworzenie warunków do nawiązania współpracy gospodarczej, biznesowej czy naukowej, ale też pragniemy pokazać Podlaskie światu – powiedział marszałek.

I Podlaskie Forum Ekonomiczne odbędzie się w dniach 11-12 października w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Wydarzenie składać się ma z czterech głównych bloków tematycznych: "Doing business with Asia", "Bezpieczeństwo ekonomiczne", "Gospodarka cyfrowa" i "Wyzwania gospodarcze". W każdym bloku zaplanowano po cztery dyskusje panelowe.

Udział w wydarzeniu potwierdzili przedstawiciele spółek skarbu państwa, korporacji prywatnych czy instytucji takich jak Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Platforma Przemysłu Przyszłości. Z naszego województwa prelegentami będą: Artur Kosicki, Adam Andruszkiewicz i Jacek Żalek.

Gośćmi bloku poświęconego Azji będą dyplomaci ekonomiczni, przedstawiciele dużych korporacji takich jak: Mitsubishi, Bank of China, Samsung czy Hitachi. Drugi dzień forum to przede wszystkim rewolucja cyfrowa w rolnictwie. O tym, jak działa ona w kraju, który jest liderem nowoczesnych rozwiązań technologicznych w rolnictwie, opowie szefowa misji handlowej Izraela. Szacuje się, że w ciągu dwóch dni forum odwiedzi około 1 tys. osób.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1225 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39