Podlaskie Targi Turystyczne

2006.03.20 00:00
W dniach od 17 do 19 marca w Hali Akademii Medycznej w Białymstoku odbywały się Podlaskie Targi Turystyczne.

Jest to bez wątpienia największa impreza targowa w północnowschodniej Polsce. Organizatorem targów była Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Uroczystego otwarcia dokonał wicemarszałek województwa podlaskiego- Jan Kamiński.

Targi skupiają nie tylko lokalnych przedsiębiorców czy instytucje, oferują także formy turystyki przyjazdowej i wyjazdowej. Wśród tegorocznych wystawców znaleźli się m.in. Pensjonat Sosenka, Pole Golfowe Lipowy Most oraz wiele innych. Już w pierwszych godzinach otwarcia hala przeżywała prawdziwe oblężenie. W tym roku bowiem targi turystyczne połączone zostały z I Podlaską Szkolną Giełdą Turystyczną, zorganizowaną przez młodzież naszego województwa. W piątek młodzi ludzie rywalizowali w konkursach turystycznych i przedstawiali swój pomysł na turystykę.

Wśród wystawców znaleźli się również goście ze Słowacji, Białorusi oraz Rosji.

Nie zabrakło degustacji potraw regionalnych, a herbatę serwowano prosto z samowara.

Drugiego dnia targów obejrzeć było można występy artystyczne, konkursy i pogadanki. Udzielano również porad turystycznych z zakresu bardzo popularnej na Podlasiu - turystyki aktywnej. Odbyły się konkursy dla wystawców na najlepszą prezentację stoiska, na najlepszą ofertę przyjazdową do regionu, na najlepszą prezentację obiektu hotelowego na Podlasiu i najlepszą promocję podlaskiej szkoły o profilu turystycznym.

Ostatniego dnia targów odbywały się także konkursy dla zwiedzających, degustacje oraz porady turystyczne dla niepełnosprawnych. Przed halą sportową można było odbyć jazdę próbną samochodem marki Alfa Romeo.

Mieszkańcy Podlasia zdają sobie sprawę z faktu, że turystyka to najlepsza droga do poprawy sytuacji regionu. Jest to region atrakcyjny turystycznie dlatego trzeba go intensywnie promować.


Kliknij tutaj aby obejrzeć fotoreportaż.

AC, BiałystokOnline

1139 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39