Podlaskie wspiera uchodźców z Ukrainy. Przekazano 2,5 mln zł

2023.05.04 13:15
W czwartek (4.05) zarząd województwa podlaskiego przekazał dotację w wysokości 2,5 mln zł na projekt wspierający uchodźców z Ukrainy.
Podlaskie wspiera uchodźców z Ukrainy. Przekazano 2,5 mln zł
Fot: Maciej Safaryn

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku będą realizować wspólny projekt pomocowy. Ich partnerami w przedsięwzięciu będą trzy gminy z regionu: Czarna Białostocka, Zabłudów oraz gmina miejska Wysokie Mazowieckie.

W ramach przedsięwzięcia przewidziano remont i wyposażenie 11 mieszkań oraz sześciu pomieszczeń szkolnych. Szczególną uwagę poświęcono rozbudowie i przebudowie lokali mieszkalnych na potrzeby uchodźców z Ukrainy. Mieszkania powstaną w gminach Zabłudów oraz Czarna Białostocka. Lokale mieszkalne zostaną odpowiednio wyposażone, aby zapewnić imigrantom komfortowe i bezpieczne warunki mieszkaniowe.

Gmina miejska Wysokie Mazowieckie również włączy się w projekt na rzecz uchodźców z Ukrainy, organizując szereg zajęć dla dzieci w tamtejszej Szkole Podstawowej nr 1. Placówka zostanie odpowiednio przygotowana i wyposażona, aby zapewnić dzieciom najlepsze warunki nauki i zabawy. W ramach projektu będą organizowane m.in. dodatkowe zajęcia z języka polskiego, zajęcia terapeutyczno-dydaktyczne oraz zajęcia wyrównawcze dla 50 dzieci. Zajęcia te mają na celu zapewnienie ukraińskim dzieciom wsparcia, dzięki któremu będą miały szansę lepiej poznać język i kulturę polską, co z pewnością ułatwi im życie w nowym środowisku.

Dotacja w wysokości 2,5 mln zł została przyznana w ramach europejskiego programu regionalnego. Całkowity koszt projektu to niemal 3 mln zł.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1486 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39