Podlaskie zwiedzone "maluchem" [WIDEO]

2013.09.14 00:00
Kultowym "maluchem" przejechali wzdłuż polskiej granicy prawie 4 tys. kilometrów. Z ich wyprawy powstał film "Po drodze", pokazujący m.in. piękno Podlasia: Hajnówkę, Białowieżę, czy Kruszyniany.
Podlaskie zwiedzone "maluchem" [WIDEO]

Wnuk Arkadego Fiedlera, słynnego podróżnika i pisarza, Arkady Paweł Fiedler z Mateuszem Kunickim jechali drogami lokalnymi, czasem wręcz nieutwardzonymi, możliwie jak najbliżej linii granicznej. Niemal przez całą wyprawę za podróżnikami pokonującymi kilometry Fiatem 126p z 1998 roku, podążała ekipa filmowców, która nagrywała zdjęcia do filmu "Po Drodze".

Pięcioodcinkowy cykl przedstawia zaskakującą różnorodność krajobrazu polskich rubieży. Podróż dwojga przyjaciół pozwala spojrzeć na Polskę jako krainę: ukrytą i odkrytą, swojską i egzotyczną, ginącą i odżywającą. Zachód-wschód, północ-południe – dopiero ich zderzenie w jednej wyprawie unaocznia nam, w jak zróżnicowanym i kolorowym kraju żyjemy.

W najbliższym – 3. odcinku cyklu, który emitowany jest przez ogólnopolską telewizję TVR, podróżnicy w ciągu trzech dni przemierzą trasę, która ciągnie się od Rogalin, poprzez Włodawę, Terespol, Janów Podlaski, Gnojno, Hajnówkę, Białowieżę, aż po Kruszyniany. W sumie pokonają blisko 500 kilometrów. W filmie są też epizody pokazujące Puszczę Knyszyńską i Suwalszczyznę z Czarną Hańczą.

Film "Po Drodze" emituje TVR w każdą niedzielę o godzinie 19.05. TVR to pierwsza w Polsce telewizja dedykowana tematyce życia i bycia poza miastem.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1255 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39