Podrabiane zabawki w centrum Białegostoku. Zatrzymane przez KAS

2019.06.03 16:30
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej podczas kontroli w jednym ze sklepów w centrum Białegostoku skonfiskowali 637 pudełek z podrabianymi zabawkami.
Podrabiane zabawki w centrum Białegostoku. Zatrzymane przez KAS
Fot: Podlaska KAS

Funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego podczas kontroli jednego ze sklepów w Białymstoku zauważyli, że klientom oferowane są klocki i zabawki, które mogą być "podróbkami".

- Z oględzin wynikało, że znaki towarowe znanych marek umieszczone na opakowaniach mogły zostać użyte bezprawnie. W trakcie dalszych czynności przedstawiciele kancelarii reprezentujących poszczególnych właścicieli praw do znaków towarowych potwierdzili, że zatrzymane towary nie są oryginalne i naruszają art. 305 Prawa własności przemysłowej - informuje Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Łącznie funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 637 opakowań "podrobionych" zabawek, których wartość rynkową oszacowano na ok. 66 tys. zł.

Zgodnie z art. 305 Prawa własności przemysłowej, kto dokonuje obrotu towarami oznaczonymi zarejestrowanymi znakami towarowymi, których nie ma prawa używać, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1685 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39