Podrabiane zabawki w hurtowni. Podejrzenia wzbudziła ich niska jakość

2020.06.19 09:01
3300 sztuk podrobionych zabawek skonfiskowali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białegostoku podczas kontroli jednej z hurtowni w powiecie ostrowskim (woj. mazowieckie).
Podrabiane zabawki w hurtowni. Podejrzenia wzbudziła ich niska jakość
Fot: Podlaska KAS

Funkcjonariusze podlaskiej KAS podczas kontroli jednej z hurtowni zabawek w powiecie ostrowskim (woj. mazowieckie) ujawnili 3300 sztuk lalek, pluszaków, klocków, galanterii dziecięcej oraz figurek z postaciami z popularnych kreskówek. Towary te oznaczone były zastrzeżonymi znakami towarowymi kilkudziesięciu znanych marek, ale ich niska jakość od razu wzbudziła podejrzenia kontrolujących.Ekspertyza przeprowadzona przez przedstawicieli firm będących właścicielami praw do chronionych znaków potwierdziła, że zostały one naniesione na zabawki nielegalnie, a ujawniony towar to podróbki.

Zabawki, których wartość rynkowa została oszacowana na ok. 200 tys. zł, zostały zabezpieczone do dalszego postępowania. Za oferowanie do sprzedaży towarów bezprawnie oznaczonych chronionymi znakami towarowymi, właściciel hurtowni odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1646 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39