Podróż sentymentalna z Moniką Dryl. Koncert "Zielono mi" w Nie Teatrze [BILETY]

2023.03.15 17:58
Któż nie kojarzy piosenek takich twórców jak Agnieszka Osiecka, Jonasz Kofta, Czesław Niemen. Monika Dryl wykona je podczas koncertu w Nie Teatrze już w niedzielę (19.03).
Podróż sentymentalna z Moniką Dryl. Koncert "Zielono mi" w Nie Teatrze [BILETY]
Fot: Materiały prasowe

"Zielono mi" to spotkanie ze znakomitymi i ponadczasowymi piosenkami wyjątkowych polskich artystów. Monika Dryl zaśpiewa je z charakterystyczną dla siebie swadą. Recital Moniki Dryl to swoista podróż sentymentalna, nie pozbawiona jednak kunsztu i dobrej energii.

Znawcy mówią o głosie Moniki, że jest "potężny jak Mount Everest i subtelny jak walijski strumyk".

Monika Dryl jest wychowanką Studia Piosenki Jerzego Tomzika w Białymstoku. Ukończyła także Akademię Teatralną w Warszawie w 2002 roku. Uczyła się też w Szkole Muzycznej II st. w Warszawie, w klasie śpiewu.

Dryl jest aktorką Teatru Narodowego w Warszawie. W 2001 roku została laureatką III nagrody Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz I nagrody festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej

Jest ponadto założycielką i wokalistką zespołu Themonika quintet. Monika Dryl wzięła udział w nagraniu płyty "Herbaciane Nonsensy" w radiowym studiu Trójki im. Agnieszki Osieckiej u boku m.in. Ewy Bem, Grażyny Łobaszewskiej, Anny Serafińskiej, Grzegorza Turnaua, Andrzeja Dąbrowskiego. W 2008 wzięła udział w trzeciej edycji programu "Jak oni śpiewają", w którym zajęła 8. miejsce. Jesienią 2015 roku brała udział w czwartej edycji programu rozrywkowego "Twoja twarz brzmi znajomo". Wygrała 2. odcinek programu, w którym wcieliła się we Freddiego Mercury’ego. Dryl po dziewięciu odcinkach dotarła do finału, gdzie zajęła ostatecznie 3. miejsce.

Podczas koncertu w Nie Teatrze Monice Dryl towarzyszyć będą: Jacek Cichocki na pianinie, Piotr Filipowicz na basie, Marcin Gańko na saksofonie oraz Marcin Słomiński na perkusji.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę (19.03), o godz. 18:00. U nas możecie wygrać zaproszenie: KONKURS.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1124 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39