Podsekretarz stanu kontroluje budowę szerokopasmowego Internetu

2014.01.08 00:00
Iwona Wendel podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju monitorowała postęp prac związanych z budową regionalnej sieci szerokopasmowej w województwie podlaskim.
Podsekretarz stanu kontroluje budowę szerokopasmowego Internetu
Fot: Urząd Marszałkowski
Iwona Wendel i Jarosław Dworzański

Dzięki budowie sieci szerokopasmowej Polski Wschodniej powstanie infrastruktura szerokopasmowego Internetu na obszarach, które dotychczas były uważane przez operatorów za nieopłacalne (tzw. białe plamy). Zakres inwestycji obejmuje budowę sieci szkieletowych i dystrybucyjnych, nie obejmuje natomiast budowy sieci dostępowych tzw. ostatniej mili. Całkowita wartość środków przeznaczonych na realizację projektu w województwie podlaskim wyniesie ponad 250 mln zł.

W środę (8.01) wizytę monitorującą postęp prac związanych z budową regionalnej sieci szerokopasmowej w województwie podlaskim złożyła Iwona Wendel podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. W Siemiatyczach spotkali się z nią marszałek Jarosław Dworzański, członek zarządu województwa Jacek Piorunek, burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowski, starosta powiatu siemiatyckiego Mikołaj Mantur oraz wójt Gminy Nurzec Stacja Piotr Jaszczuk.

Minister Wendel obejrzała pomieszczenia, gdzie zlokalizowany będzie węzeł szkieletowy dla obszaru inwestycyjnego i pierwszy węzeł dystrybucyjny sieci szerokopasmowej w województwie podlaskim w Nurcu Stacji.

Minister wizytowała obszar inwestycyjny z węzłem szkieletowym w Siemiatyczach, z uwagi na największe zaawansowanie prac. Dotychczas w tym obszarze odebrano dokumentację projektową dla 3 relacji (odcinków sieci) o długości ponad 28 km, a zaawansowanie robót budowlanych na odcinku 15,2 km dla relacji Siemiatycze Nurzec Stacja sięga 90%.

Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej jest największym projektem telekomunikacyjnym finansowanym z funduszy strukturalnych w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1133 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39