"Podziel się posiłkiem". Rozpoczęła się zbiórka żywności

2014.10.03 00:00
W piątek i sobotę (3-4.10) odbędzie się zbiórka żywności w hipermarketach Carrefour przy ul. Wysockiego i ul. Wrocławskiej.
"Podziel się posiłkiem". Rozpoczęła się zbiórka żywności
Fot: freeimages.com

Rusza kolejna edycja akcji, która ma pomóc w walce z niedożywieniem dzieci. Organizuje ją Federacja Polskich Banków Żywności.

Spożywanie przez dzieci odpowiedniej ilości kalorii dziennie jest niezwykle istotne w procesie ich dojrzewania. Rozwijają się wtedy szybciej i fizycznie, i psychicznie. Są także mniej podatne na choroby i nie mają problemów w nauką czy koncentracją.

– Pierwszą zbiórkę "Podziel się posiłkiem" w sklepach Carrefour zorganizowaliśmy kilkanaście lat temu. Od tamtej pory bez wahania odpowiadamy na każdy apel Banków Żywności i angażujemy w tę akcję jak najwięcej naszych sklepów. Jesteśmy świadomi, jak wiele przynosi ona dobrego i jak pozytywny ma wpływ na życie i zdrowie polskich dzieci – mówi Maria Cieślikowska, Dyrektor Działu Komunikacji i PR, Carrefour Polska.

Specjalne kosze, do których można wkładać produkty, będą ustawione już od wczesnych godzin porannych. Warto zwrócić uwagę na towary o długim terminie przydatności: olej, cukier, ryż, makaron, dżemy, odżywki dla dzieci, soki czy konserwy.

Zebrana żywność trafi do białostockich organizacji, które zajmą się przygotowaniem posiłków dla najbardziej potrzebujących dzieci w naszym mieście.

Ewa Reducha
24@bialystokonline.pl

933 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39