Podziel się swoją białostocką historią. Masz szansę wygrać nagrody

2015.07.01 00:00
Do 1 sierpnia trwa konkurs "Wspomnienia nie do podrobienia", w ramach którego białostoczanie mogą przesyłać swoje historie. Zebrane opowieści posłużą do powstania spektaklu, który będzie można obejrzeć na scenie Teatru Dramatycznego.
Podziel się swoją białostocką historią. Masz szansę wygrać nagrody
Fot: AD

Celem konkursu "Wspomnienia nie do podrobienia" jest zachęcenie mieszkańców Białegostoku do spisywania swoich wspomnień z lat 1939-1989. Opowiadania przesłane na konkurs zostaną wykorzystane do napisania sztuki, która w przyszłym sezonie teatralnym zostanie wystawiona w ramach Sceny PracOFFnia.

Konkurs ma być jednym ze sposobów włączenia publiczności teatralnej w proces powstawania spektaklu. Udział w projekcie stanowi okazję do wspólnego tworzenia historii miasta Białegostoku, widzianej oczami jego mieszkańców.

Prace oceni profesjonalne jury w składzie: Ignacy Karpowicz, Piotr Nesterowicz oraz Magdalena Wieremiejuk. Najciekawsze ze zgłoszeń zostaną opublikowane na stronie internetowej konkursu, zaś ich autorzy otrzymają nagrody finansowe oraz rzeczowe. Główna nagroda to 3 tys. zł. Szczegółowe informacje: www.wspomnienianiedopodrobienia.com.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1273 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39