Poeci w sieci. Filmowe spotkania z podlaskimi twórcami

2020.05.27 07:59
Oglądajmy i słuchajmy podlaskich poetów, poznawajmy i ich wiersze. Stowarzyszenie Szukamy Polski rozpoczyna realizację nowego projektu "Poeci w sieci" służącego promocji podlaskich poetek i poetów.
Poeci w sieci. Filmowe spotkania z podlaskimi twórcami
Fot: pixabay.com

- Planujemy 8 spotkań autorskich z podlaskimi poetami - w formie filmów zrealizowanych i opublikowanych w sieci, czyli w internecie. Zaproszenie na filmowe spotkania przyjęli: Eligiusz Buczyński, Józef Budziński, Jolanta Maria Dzienis, Krystyna Konecka, Elżbieta Kozłowska-Świątkowska, Krzysztof Puławski, Teresa Radziewicz i Janusz Taranienko - informuje Bożena Bednarek ze Stowarzyszenia Szukamy Polski, koordynatorka projektu Poeci w sieci.

Porozmawiają o życiu i twórczości bohaterów filmów, poetek i poetów, o najbliższych planach twórczych, zaprezentowane będą wybrane przez autorów wiersze, także najnowsze Filmy będą opublikowane m.in. na YouTube, na kanale na Facebooku oraz nowej stronie poeciwsieci.pl, która jest przygotowywana.

Tomiki poetyckie bardzo często wydawane są poza granicami naszego województwa i często nasi autorzy funkcjonują w środowisku poetyckim jako twórcy nieidentyfikowani z naszym regionem. Tomiki wydawane są w bardzo małych nakładach (200-300 egzemplarzy) i bardzo szybko stają się niedostępne dla czytelników - nie ma ich w księgarniach, które na ogół nie są zainteresowane sprzedażą poezji. W czytelniach i wypożyczalniach znajdują się pojedyncze egzemplarze.

Nie ma przemyślanego systemu promocji poezji, nie ma też rekomendacji wartościowej twórczości, która mogłaby tworzyć w przyszłości coś w rodzaju Podlaskiej Kolekcji Poetyckiej, dostępnej np. w jednej z wybranych księgarni internetowych. Projekt Poeci w sieci jest pierwszym krokiem do realizacji takich szerszych planów.

Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci. Jego partnerami są Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku, Kolegium Literaturoznawstwa Uniwersytetu w Białymstoku, Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku oraz Klub Czytelniczy Ex Libris.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1841 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39