Pogoda na czwartek. Będzie nowa dostawa śnieżnego puchu!

2023.12.07 06:47
Czwartek będzie mroźny i pochmurny. Synoptycy przewidują, że mogą się dziś pojawić lekkie opady śniegu.
Pogoda na czwartek. Będzie nowa dostawa śnieżnego puchu!
Fot: Dawid Gromadzki / UM Białystok

Według zapowiedzi synoptyków, czwartek w stolicy województwa podlaskiego będzie mroźnym i pochmurnym dniem. Temperatura odczuwalna wyniesie -8°C. W ciągu dnia pojawi się także silniejszy niż w przypadku minionych dni wiatr. Zachmurzenie pokryje 99 proc. powierzchni białostockiego nieba. Mogą pojawić się też lekkie opady śnieżnego puchu.

Termometry wskażą maksymalnie -2°C w ciągu dnia i -10°C w nocy.

Wiatr przybędzie do nas z południowego-wschodu. Jego porywy będą osiągały prędkość maksymalnie do 40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wzrośnie to 1024 hPa. Stan wilgotności powietrza utrzymywać się będzie na poziomie 85 proc. W dalszym ciągu panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Słońce pojawiło się dziś na widnokręgu o godzinie 7:26. Astronomiczne południe przypada na godzinę 11:18, a zachodu słońca możemy spodziewać się o godzinie 15:11. Dzień potrwa przez 7 godzin i 45 minut. Księżyc wzejdzie 41 minut po północy i pozostanie widoczny aż do swojego zachodu, który zapowiedziano na godzinę 12:46. Noc z czwartku na piątek trwać będzie przez 16 godzin i 15 minut.

Czwartek, 7 grudnia to 341. dzień bieżącego roku. Według kalendarza świąt nietypowych obchodzimy dziś Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego.

Swoje imieniny świętują: Ambroży, Marcin, Agaton, Ambrozja, Atenodor, Eutychian, Józefa, Marcisław, Ninomysł, Polikarp, Sabin, Siemirad, Urban oraz Zdziemił.

Przysłowia na czwartek:

"Na święty Ambroży poprawią się mrozy";
"Święty Ambroży zimy przysporzy".


Cytat dnia:

"Kiedy jesteśmy zbyt przywiązani do bogactwa, nie jesteśmy wolni. Jesteśmy niewolnikami." - Papież Franciszek

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1126 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39