Pogoda na nadchodzący weekend. Synoptycy zapowiadają kolejne opady śniegu

2024.01.12 08:08
W ciągu najbliższych dni możemy spodziewać się kolejnej dostawy śnieżnego puchu. Weekend będzie pochmurny i mroźny.
Pogoda na nadchodzący weekend. Synoptycy zapowiadają kolejne opady śniegu
Fot: Pixabay

Piątek, 12 stycznia

Synoptycy zapowiadają, że piątek w stolicy województwa podlaskiego będzie pochmurnym i zimnym dniem. Temperatura odczuwalna spadnie do -8°C. Zachmurzenie pokryje 92 proc. powierzchni nieba. Prognozy wskazują na to, że w ciągu dnia mogą pojawić się także przelotne opady śniegu.

Termometry wskazywać będą maksymalnie -1°C w ciągu dnia i -5°C w nocy.

Wiatr przybędzie do nas z południowego zachodu. Jego porywy będą osiągały prędkość maksymalnie do 40 km/h. Barometry wskazywać będą ciśnienie atmosferyczne na poziomie 1021 hPa. Stan wilgotności powietrza wyniesie 89 proc. Biomet pozostanie niekorzystny.

Słońce pojawiło się na horyzoncie o godzinie 07:36. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:35, a zachód słońca zapowiedziano na godzinę 15:34. Dzisiejszy dzień trwać będzie przez 7 godzin i 58 minut. Księżyc wzejdzie o godzinie 8:57 i pozostanie widoczny aż do swojego zachodu, który przypada na godzinę 16:28. Noc z piątku na sobotę potrwa przez 16 godzin i 2 minuty.

Piątek, 12 stycznia to dwunasty dzień bieżącego roku. Z kalendarza świąt nietypowych dowiadujemy się, że obchodzimy dziś Dzień Całowania Złotowłosych.

Swoje imieniny świętują: Arkadiusz, Bernard, Greta, Aelred, Antoni, Arkadia, Arkady, Benedykt, Bonet, Bonita, Bonitus, Cezaria, Czasława, Czesława, Ernest, Eutropiusz, Jan, Małgorzata, Stomir, Tacjana, Tatiana, Tygriusz, Wiktorian oraz Wiktoriana.

Przysłowie na piątek:

"Kiedy w styczniu rosną trawy lipiec dla nas niełaskawy".

Cytat dnia:

"Martwienie się- to modlitwa o to, czego nie chcesz." - Doreen Virtue

Sobota, 13 stycznia

Temperatura odczuwalna w ciągu dnia wyniesie -3°C. Zachmurzenie pokryje całą powierzchnię białostockiego nieba. Według zapowiedzi synoptyków, w sobotę również możemy spodziewać się opadów śniegu. Wszystko wskazuje na to, że tym razem zima zostanie z nami na dłużej.

Termometry wskazywać będą maksymalnie -2°C za dnia. Nocą, temperatura powietrza spadnie poniżej -5°C.

W ciągu dnia, towarzyszyć będzie nam subtelny, północno-zachodni wiatr. Prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 12 km/h. Ciśnienie atmosferyczne utrzymywać się będzie na poziomie 1013 hPa. Stan wilgotności powietrza wzrośnie do 99 proc. Warunki biometryczne pozostaną niekorzystne.

Sobotni wschód słońca dostrzec będziemy mogli już o godzinie 7:36. Astronomiczne południe przypada na godzinę 11:36. Słońce zejdzie z widnokręgu o godzinie 15:36. Długość dnia wyniesie równo 8 godzin. Księżyc pojawi się na horyzoncie o godzinie 9:20. Jego zachód zapowiedziano na godzinę 18:05. Noc z soboty na niedzielę trwać będzie przez dokładnie 16 godzin.

Sobota, 13 stycznia to trzynasty dzień bieżącego roku. W kalendarzu świąt nietypowych odnajdziemy w tym dniu następujące okazje do świętowania: Dzień Wzajemnej Adoracji, Międzynarodowy Dzień Koszuli, Dzień Polskiej Wódki oraz Dzień Gumowej Kaczuszki.

Swoje imieniny obchodzić będą: Bogumiła, Leoncjusz, Weronika, Beata, Bogumił, Bogusąd, Bogusław, Bogusława, Falisław, Glafira, Godfryd, Gotfryd, Hilary, Judyta, Kinga, Melania, Remigia oraz Remigiusz.

Przysłowia na sobotę:

"Przyjdzie Święta Weronika zniesie jajka kaczka dzika";
"Weronika chustkę zrzuci wiosna od nas się odwróci".


Cytat dnia:

"Jak mądre byłyby kobiety, gdyby miały te rozumy, które dla nich potracili mężczyźni." - Julian Tuwim

Niedziela, 14 stycznia

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, w niedzielę mogą wystąpić przelotne opady deszczu ze śniegiem. Chociaż termometry wskazywać będą wartość dodatnią, temperatura odczuwalna wyniesie zaledwie -6°C. Poczucie zimna potęgować będą silne podmuchy wiatru. Zachmurzenie pokryje całą powierzchnię nieba.

Termometry wskazywać będą maksymalnie 2°C w ciągu dnia i -2°C w nocy.

Zawieje silny, południowo-zachodni wiatr. Jego porywy mogą osiągać prędkość nawet do 50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne spadnie do 995 hPa. Stan wilgotności powietrza wyniesie równo 100 proc. Panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Słońce rozbłyśnie na białostockim niebie o godzinie 7:35. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:36, a zachodu słońca możemy spodziewać się o godzinie 15:37. Dzień potrwa przez 8 godzin i 2 minuty. Księżyc wzejdzie o godzinie 9:37, a jego zachód zapowiedziano na godzinę 19:39. Noc z niedzieli na poniedziałek trwać będzie przez 15 godzin i 58 minut.

Niedziela, 14 stycznia to czternasty dzień bieżącego roku. Jeśli zajrzymy w tym dniu do kalendarza świąt nietypowych, odnajdziemy w nim takie okazje do świętowania, jak: Dzień Ukrytej Miłości, Dzień Osób Nieśmiałych oraz Światowy Dzień Logiki.

Swoje imieniny świętować będą: Feliks, Hilary, Nina, Amadea, Dacjusz, Helga, Krystiana, Makryna, Malachiasz, Mściwuj, Odoryk, Piotr, Radogost, Rajner oraz Saba.

Przysłowie na niedzielę:

"Kiedy ptaki w styczniu śpiewają to im w maju dzioby zamarzają".

Cytat dnia:

"Ignorancja nasza (ludzka) jest oceanem ogólnoświatowym, zaś wiedza pewna – pojedynczymi wysepkami na tym oceanie." - Stanisław Lem

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1525 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39