Pogoda na poniedziałek. Do naszego miasta powróciła jesienna plucha

2023.12.18 07:14
Rozpoczynamy 51. tydzień bieżącego roku. Dziś będzie ciepło, lecz deszczowo. Wygląda na to, że po kilku tygodniach białej zimy, w Białymstoku znów nastała deszczowa jesień.
Pogoda na poniedziałek. Do naszego miasta powróciła jesienna plucha
Fot: Pixabay

Synoptycy zapowiadają, że poniedziałek w stolicy województwa podlaskiego będzie ciepły, lecz wietrzny, pochmurny i deszczowy. Temperatura odczuwalna wyniesie 3°C. Zachmurzenie pokryje całą powierzchnię białostockiego nieba. Wychodząc dziś z domu, warto pamiętać o wzięciu ze sobą parasola, ponieważ możemy spodziewać się obfitych opadów deszczu.

Termometry wskażą maksymalnie 7°C w ciągu dnia i 5°C w nocy.

Silny wiatr przybędzie do nas z zachodu. Prędkość jego porywów może wynosić nawet 50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne utrzymywać się będzie na poziomie 1021 hPa. Stan wilgotności powietrza wyniesie 96 proc. Panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Wschód słońca mogliśmy dziś dostrzec o godzinie 7:37. Astronomiczne południe przypada na godzinę 11:23, a zachodu słońca możemy spodziewać się już o godzinie 15:10. Dzień trwać będzie przez 7 godzin i 33 minuty. Księżyc pojawi się na widnokręgu o godzinie 11:31 i pozostanie widoczny aż do swojego zachodu, który przypada na godzinę 21:59. Noc z poniedziałku na wtorek potrwa przez 16 godzin i 27 minut.

Poniedziałek, 18 grudnia to 352. dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych, obchodzimy dziś: Międzynarodowy Dzień Migrantów oraz Dzień Języka Arabskiego.
Swoje imieniny świętują: Bogusław, Gracjan oraz Auksencja, Auksencjusz, Auksenty, Gościmiar, Kwintus, Miłosław, Nemezja, Rufus, Symplicjusz, Wilibald, Winebald, Winibald, Winibalda, Wszemir, Wunibald, Zofia oraz Zozym.

Przysłowie na poniedziałek

"W grudniu rzeki kryją lody, a lud cieszy się na Gody".

Cytat dnia:

"W ciągu minuty tyle może się wydarzyć. To lub tamto. Trochę tego i trochę tamtego. Lub całe tamto i nic tego. Ponieważ ty decydujesz, co jest ważne, to czy tamto." - Krystyna Janda

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

796 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39