Pogoda na weekend. Czy do Białegostoku zawita już wiosna?

2024.03.08 08:36
Minimalny poziom zachmurzenia i subtelny powiew wiatru. Dużo słońca i ocieplenie. Tak zapowiada się pogoda na nadchodzący weekend.
Pogoda na weekend. Czy do Białegostoku zawita już wiosna?
Fot: Pixabay

Piątek, 8 marca

Dzień Kobiet w naszym mieście będzie bezchmurny i dość ciepły. Nie musimy obawiać się dziś wystąpienia ani silnego wiatru, ani żadnych opadów atmosferycznych.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać będą maksymalnie 8°C za dnia i -3°C w nocy. Temperatura odczuwalna wyniesie 7°C.

Wiatr przybędzie dziś do nas z północnego-zachodu. Prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 12 km/h.

Stan wilgotności powietrza utrzymywać się będzie na poziomie 42 proc. Ciśnienie atmosferyczne spadnie do 1023 hPa. W Białymstoku panować będą korzystne warunki biometryczne.

Piątek, 8 marca to 68. dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzimy dziś Międzynarodowy Dzień Praw Kobiet oraz Dzień Rudych Osób.

Swoje imieniny świętują: Beata, Jan, Stefan, Antoni, Apoloniusz, Arian, Feliks, Filemon, Filemona, Franciszek, Herenia, Julian, Miłogost, Poncjusz, Szymon, Teotyk, Wincenty oraz Elwira.

Sobota, 9 marca

Sobota również będzie wiosenna. Synoptycy zapowiadają kolejną dozę ocieplenia, dużo słońca i brak jakichkolwiek opadów atmosferycznych.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać będą maksymalnie 9°C w ciągu dnia i -4°C w nocy. Wartość temperatury odczuwalnej oszacowano na 8°C.

Do stolicy województwa podlaskiego nadciągnie subtelny, południowo-wschodni wiatr. Jego porywy będą osiągały prędkość maksymalnie do 12 km/h. Zachmurzenie pokryje nie więcej niż 20 proc. białostockiego nieba.

Ciśnienie atmosferyczne spadnie do 1018 hPa. Stan wilgotności powietrza utrzymywać się będzie na poziomie 45 proc. Sobota będzie kolejnym dniem z korzystnymi warunkami biometrycznymi.

Sobota, 9 marca to 69. dzień bieżącego roku. W kalendarzu świąt nietypowych znajdziemy takie okazje do świętowania, jak: Dzień Polskiej Statystyki, Światowy Dzień Didżeja oraz Dzień Barbie.

Swoje imieniny świętować będą: Dominik, Franciszka, Katarzyna, Grzegorz, Kandyd, Mścisława, Przemyślibor oraz Samanta.

Niedziela, 10 marca

W niedzielę zawieje nieco silniejszy wiatr. Poza tym, wciąż będzie ciepło, słonecznie i sucho.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać będą maksymalnie 10°C za dnia i 1°C w nocy. Temperatura odczuwalna wyniesie 8°C.

Zawieje dość silny, południowo-wschodni wiatr. Jego porywy będą osiągały prędkość maksymalnie do 40 km/h. Na białostockim niebie nie zobaczymy w niedzielę ani jednak chmurki.

Stan wilgotności powietrza utrzymywać się będzie na poziomie 47 proc. Ciśnienie atmosferyczne spadnie do 1012 hPa. Biomet pozostanie korzystny.

Długość dnia i nocy

Słońce powitamy w niedzielę już o godzinie 05:53. Astronomiczne południe przypada w tym dniu na godzinę 11:38, a zachodu słońca możemy spodziewać się dopiero o godzinie 17:23. Dzień potrwa przez 11 godzin i 30 minut.

Nietypowe święta i imieniny

Niedziela, 10 marca to 70. dzień bieżącego roku. Jeśli zajrzymy w tym dniu do kalendarza świąt nietypowych, odnajdziemy w nim następujące okazje do świętowania: Dzień Mężczyzn, Dzień Całowania w Czoło, Dzień Mario, Międzynarodowy Dzień Peruki oraz Międzynarodowy Dzień Dud.

Swoje imieniny obchodzić będą: Cyprian, Makary, Aleksander, Eugenia, Gaja, Gajusz, Piotr, Porfirion, Symplicjusz, Symplicy oraz Zwnisława.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

822 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39