Pogoda na weekend. Nadchodzi ocieplenie!

2023.12.15 07:38
W trakcie tego weekendu, z dnia na dzień będzie coraz cieplej. W sobotę i niedzielę mogą jednak pojawić się obfite opady deszczu. W piątek złapiemy jeszcze trochę promieni słońca.
Pogoda na weekend. Nadchodzi ocieplenie!
Fot: Miasto Białystok/ FB

Piątek, 15 grudnia

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, piątek w stolicy województwa podlaskiego będzie najsłoneczniejszym dniem w ciągu tego weekendu. Będzie jednak dość zimno, ponieważ temperatura odczuwalna wyniesie -3°C. Zachmurzenie zajmie 50 proc. powierzchni białostockiego nieba. W ciągu dnia nie musimy obawiać się wystąpienia żadnych opadów atmosferycznych.

Termometry wskażą dziś maksymalnie 0°C w ciągu dnia i -4°C w nocy.

Wiatr przybędzie do nas z północnego-zachodu. Jego porywy osiągać będą prędkość do 40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wzrośnie do 1027 hPa. Poziom wilgotności powietrza spadnie do 90 proc. Panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Słońce wzeszło o godzinie 7:35. Astronomiczne południe zapowiedziano na godzinę 11:22, a zachód słońca przypada na godzinę 15:10. Dzień potrwa przez 7 godzin i 35 minut. Księżyc pojawi się na horyzoncie o godzinie 10:29 i pozostanie widoczny aż do swojego zachodu, który przypada na godzinę 17:23. Noc z piątku na sobotę trwać będzie przez 16 godzin i 25 minut.

Piątek, 15 grudnia to 349. dzień bieżącego roku. Jeśli zajrzymy dziś do kalendarza świąt nietypowych, odnajdziemy w nim takie okazje do świętowania, jak: Dzień Underdoga, Dzień Herbaty, Dzień Zamenhofa (Dzień Esperanto) oraz Święto Służby Metrologii Wojskowej.

Swoje imieniny obchodzą: Celina, Walerian, Antoni, Bachus, Bakchus, Drogosław, Drogosława, Euzebiusz, Ireneusz, Jan, Maksymin, Maksymina, Maria, Maryn, Maryniusz, Mścigniew, Mścigniewa, Saturnin, Teodor, Weronika, Wiktor oraz Wolimir.

Przysłowie na piątek:

"Co zima przychłodzi, lato wynagrodzi".

Cytat dnia:

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta." - św. Jan Paweł II

Sobota, 16 grudnia

Synoptycy zapowiedzieli, że sobota w naszym mieście będzie pochmurnym i wietrznym dniem. Będzie jednak nieco cieplej. Temperatura odczuwalna wyniesie w ciągu dnia 0°C. Zachmurzenie pokryje całą powierzchnię nieba. Prognozy wskazują na to, że w sobotę może padać deszcz.

Termometry wskażą maksymalnie 3°C w ciągu dnia i -1°C w nocy.

W sobotę zawieje zachodni wiatr. Jego porywy osiągać mogą prędkość nawet do 40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wzrośnie do 1031 hPa. Stan wilgotności powietrza wyniesie 100 proc. Warunki biometryczne będą neutralne.

Słońce pojawi się na horyzoncie o godzinie 7:35. Astronomiczne południe przypada na godzinę 11:22, a zachodu słońca możemy spodziewać się już o godzinie 15:10. Dzień trwać będzie przez 7 godzin i 35 minut. Księżyc wzejdzie o godzinie 10:57, a jego zachód zapowiedziano na godzinę 18:56. Noc z soboty na niedzielę potrwa przez 16 godzin i 25 minut.

Sobota, 16 grudnia to 350. dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzić będziemy: Dzień Pokrywania Wszystkiego Czekoladą oraz Dzień Pojednania.

Swoje imieniny świętować będą: Alina, Euzebiusz, Zdziesława, Agrykola, Ananiasz, Adelajda, Albina, Deder, Dyter, Konkordiusz, Maria, Sebastian, Tyter, Walenty, Walentyn, Wolisław, Wolisława oraz Zdziesław.

Przysłowie na sobotę:

"Jak w zimie piecze, to w lecie ciecze".

Cytat dnia:

"Można oczy zam­knąć na rzeczy­wis­tość, ale nie na wspomnienia." - Stanisław Jerzy Lec

Niedziela, 17 grudnia

Jak zapowiadają synoptycy, niedziela będzie najcieplejszym dniem w ciągu weekendu. Temperatura odczuwalna wyniesie 2°C. Nad Białymstokiem zgromadzą się jednak ciemne chmury, które zajmą całą powierzchnię nieba i mogą przynieść nam obfite opady deszczu.

Termometry wskażą maksymalnie 6°C w ciągu dnia i 1°C w nocy.

Towarzyszyć nam będzie silny, zachodni wiatr. Wiać będzie w porywach do 50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne spadnie do 1024 hPa. Stan wilgotności powietrza utrzyma się na poziomie 100 proc. Warunki biometryczne pozostaną neutralne.

Słońce rozbłyśnie na białostockim niebie o godzinie 7:36. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:23, a zachód słońca zapowiedziano na godzinę 15:10. Dzień trwać będzie przez 7 godzin i 34 minuty. Księżyc pojawi się na horyzoncie o godzinie 11:17, a jego zachód przypada na godzinę 20:29. Noc z niedzieli na poniedziałek potrwa przez 16 godzin i 26 minut.

Niedziela, 17 grudnia to 351. dzień bieżącego roku. W kalendarzu świąt nietypowych znajdziemy w tym dniu takie okazje do świętowania, jak: Dzień bez Przekleństw, Ogólnopolski Dzień Rozmów Twarzą w Twarz oraz Dzień Braci Wright.

Swoje imieniny obchodzić będą: Łazarz, Olimpia, Bega, Florian, Jan, Modest, Wiwina, Żerosław oraz Żyrosław.

Przysłowie na niedzielę:

"Grudzień zimny, śniegiem przykryty, daje rok w zboże obfity".

Cytat dnia:

"Dobra żona jest dar Boży. Ona szczęście domu mnoży." - Mikołaj Rej

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

857 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39