Pogoda na wtorek. Tegoroczna jesień powoli przemienia się w zimę

2023.11.21 07:28
Przed nami kolejny mroźny dzień. W nocy temperatura powietrza spadnie do aż -8 °C. W ciągu dnia będzie dość wietrznie. Mogą pojawić się opady śniegu.
Pogoda na wtorek. Tegoroczna jesień powoli przemienia się w zimę
Fot: Pixabay

Jak zapowiadają synoptycy, wtorek w naszym mieście będzie jeszcze bardziej mroźny niż poprzednie dni. Temperatura odczuwalna spadnie do -6°C. Białostockie niebo niemal w całości pokryją ciemne chmury, które mogą przynieść nam opady białego puchu.

Termometry wskażą -2°C w ciągu dnia i -8°C w nocy.

Powiew silnego wiatru przybędzie do nas z północnego-wschodu. Wiać będzie w porywach do 45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne utrzymywać się będzie na poziomie 1015 hPa. Stan wilgotności powietrza wyniesie 54 proc. Po raz pierwszy od kilku dni panować będą korzystne warunki biometryczne.

Słońce wzeszło dziś o godzinie 7:02. Astronomiczne południe przypada na godzinę 11:13, a zachód słońca będziemy mogli podziwiać już o godzinie 15:24. Dzień trwać będzie przez 8 godzin i 22 minuty. Księżyc pojawi się na horyzoncie o godzinie 13:23 i pozostanie widoczny aż do swojego zachodu, który przewidziano równo na północ. Noc z wtorku na środę potrwa przez 15 godzin i 38 minut.

Wtorek, 21 listopada to 325. dzień bieżącego roku. Jeśli zajrzymy dziś do kalendarza świąt nietypowych, odnajdziemy w nim takie okazje do świętowania jak: Światowy Dzień Rybołówstwa, Dzień Pracownika Socjalnego, Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, Światowy Dzień Telewizji oraz Święto Służby Czołgowo-Samochodowej.

Imieniny obchodzą: Janusz, Konrad, Rufus, Albert, Elwira, Gelazja, Gelazy, Heliodor, Kolumban, Maria, Piotr, Regina, Twardosław oraz Wiesław.

Przysłowia na wtorek:

"Dwudziesty pierwszy listopada pogodę zimy zapowiada"
"Gdy pogoda w Ofiarowanie, ostra zima nastanie"
"Jaka pogoda w Ofiarowanie służy, taka się na całą zimę wróży"

Cytat dnia:

"Młodość jest potwornie ciężkim przypadkiem i chyba nie ma nikogo, kto by z tego wyszedł bez powikłań." - Agnieszka Osiecka

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1440 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39