Pogranicznicy obrzuceni palącymi się gałęziami [RAPORT Z GRANICY]

2023.10.13 12:06
W tym tygodniu aż 362 osoby podjęły próbę przekroczenia białorusko-polskiej granicy. Przeczytaj nasz cotygodniowy raport z granicy.
Pogranicznicy obrzuceni palącymi się gałęziami [RAPORT Z GRANICY]
Fot: Straż Graniczna

Cudzoziemcy wciąż podejmują próby nielegalnego przekraczania granicy. Najwięcej imigrantów przybywa do nas z Syrii, Iranu i Egiptu. W tym tygodniu zdarzały się incydenty obrzucania funkcjonariuszy Straży Granicznej kamieniami.

Poniedziałek - 9 października

W pierwszym dniu tego tygodnia na przeprawę przez białorusko-polską granicę zdecydowało się 69 osób. Zatrzymano, między innymi, obywateli Syrii, Somalii i Iranu. Na widok polskich służb na Białoruś wycofało się 40 osób.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Białowieży poinformowali o grupie cudzoziemców rzucających palącymi się gałęziami i kamieniami w patrole strażników.

W Dubiczach Cerkiewnych miał miejsce podobny incydent. Polskie patrole dwukrotnie zostały obrzucone kamieniami. Podczas ataków nikt nie doznał obrażeń.

Wtorek - 10 października

We wtorek na terytorium Polski próbowało przedostać się 105 cudzoziemców. Byli wśród nich obywatele Syrii, Indii i Iranu. Na widok strażników wycofało się 12 osób.

W Dubiczach Cerkiewnych ponownie miał miejsce incydent obrzucanie funkcjonariuszy palącymi się gałęziami i kamieniami przez imigrantów. Nikt nie doznał obrażeń.

Środa - 11 października

Przez granicę próbowało przedostać się 104 cudzoziemców pochodzących między innymi z Egiptu, Syrii i Indii. 17 osób na widok patroli wycofało się na Białoruś.

W tym dniu również doszło do obrzucania kamieniami polskich służb granicznych. Incydent miał miejsce w Dubiczach Cerkiewnych.

Czwartek - 12 października

Wczoraj na przeprawę zdecydowały się 84 osoby. Zatrzymano obywateli Egiptu i Syrii. Na widok strażników wycofało się 25 osób.

Za pomocnictwo zatrzymano obywatela Turkmenistanu, który przewoził 4 obywateli Afganistanu.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1084 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39