Połączenie biznesu i nauki, czyli Pomosty Przyszłości. Co szykują organizatorzy?

2023.12.12 09:59
We wtorek (12 grudnia) Fundacja Technotalenty przy współpracy z władzami województwa organizują Pomosty Przyszłości. Będzie biznesowo i naukowo jednocześnie!
Połączenie biznesu i nauki, czyli Pomosty Przyszłości. Co szykują organizatorzy?
Fot: pixabay.com

We wtorkowy wieczór spotkają się przedsiębiorcy i naukowcy. Będą mogli dzielić się swoim naukowo-biznesowym doświadczeniem i promować wspólne projekty. Celem wydarzenia jest także uświadomienie środowiskom naukowym i biznesowym, jak wiele korzyści niesie obopólna współpraca. 

Zaprezentowane zostaną także praktyki i przykłady projektów, które już powstały i przyniosły mnóstwo korzyści. 

W trakcie gali przyznane zostaną nagrody w czterech kategoriach: Pomost do nauki dla podmiotu gospodarczego,  Pomost do nauki dla osoby, Pomost do biznesu dla instytucji naukowej, Pomost do biznesu dla osoby.  Pierwsza nagroda przyznawana jest firmie, która współpracuje skutecznie ze środowiskiem naukowym, realizując wspólne projekty B+R o charakterze wdrożeniowym. Drugą otrzymać może osoba odpowiedzialna w swojej firmie za współpracę ze środowiskiem naukowym i dzięki której realizowane są projekty B+R o charakterze wdrożeniowym. 

Pomost od biznesu dla instytucji naukowej przyznany zostanie instytucji (może to być instytut badawczy, uczelnia, wydział lub inna jednostka uczelni, centrum B+R, inne), która działa naukowo na rzecz przemysłu.  Ostatnia z nagród, czyli Pomost do biznesu dla osoby trafi do pracownika naukowego instytucji, która wyróżniła się swoimi działaniami na rzecz przemysłu i zrealizowała wiele ciekawych projektów w tym zakresie. 

Zgłoszenia do "Pomostów Przyszłości" trwały od 19 września do 10 listopada. W ostatnich tygodniach weryfikowano zgłoszenia. Odbyły się też obrady kapituły, która wybrała najlepsze projekty. Ich twórcy dziś zostaną nagrodzeni podczas uroczystej gali w Operze i Filharmonii Białostockiej.

Portal BialystokOnline patronuje wydarzeniu.

Zobacz więcej: Pomosty Przyszłości

Redakcja
24@bialystokonline.pl

1327 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39