Polak przemycał dronem papierosy z Białorusi

2022.05.04 15:38
Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili przemyt nielegalnych wyrobów tytoniowych przerzucanych przez granicę przy użyciu drona.
Polak przemycał dronem papierosy z Białorusi
Fot: Podlaski Oddział SG

Patrol żołnierzy Wojska Polskiego wykonujący zadania w ochronie granicy państwowej zauważył wlatujący z Białorusi do Polski dron.

- W rejonie przygranicznym patrol z Placówki SG w Kuźnicy zlokalizował miejsce i ujawnił odbiorcę zrzutu z drona na gorącym uczynku. Mężczyzna próbując zapakować pakunek do swojego samochodu osobowego na widok funkcjonariuszy porzucił ładunek i próbował odjechać - informuje mjr Katarzyna Zdanowicz, rzeczniczka prasowa Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Funkcjonariusze zatrzymali pojazd wraz z kierowcą. W pakunku pozostawionym przez mężczyznę znajdowały się wyroby tytoniowe nie posiadające polskich znaków akcyzy. W wyniku dokładnego przeszukania terenu ujawniono kolejny pakunek z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Oba pakunki owinięte były przezroczystą folią i posiadały uchwyty z opaski zaciskowej służące do przenoszenia przez bezzałogowy statek powietrzny.

- Łącznie ujawniono i zabezpieczono 14 tys. sztuk nielegalnych papierosów na kwotę przekraczającą 10 tys. zł. 34-letni mieszkaniec powiatu sokólskiego otrzymał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego - dodaje rzeczniczka.

To kolejny w ostatnim czasie przypadek, w którym funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG przejęli nielegalny towar przetransportowany do Polski drogą powietrzną przy użyciu drona. Pod koniec kwietnia funkcjonariusze zabezpieczyli 55 tys. sztuk papierosów o szacunkowej wartości ponad 40 tys. zł.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

957 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39