Poleciały kamienie i konary. Podlaska Straż Graniczna podała najnowsze informacje

2024.06.13 15:59
Miniona doba to blisko 150 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Migranci byli agresywni - w kierunku stróżujących funkcjonariuszy rzucali kamieniami.
Poleciały kamienie i konary. Podlaska Straż Graniczna podała najnowsze informacje
Fot: Straż Graniczna

Z przekazanych przez Straż Graniczną informacji wynika, że ubiegłej doby podlascy pogranicznicy odnotowali 150 prób naruszenia granicy państwowej. Zdarzały się również akty agresji skierowane w stronę polskich mundurowych: migranci obrzucali polskie patrole kamieniami.

Migranci na terytorium Polski usiłowali przedostać się na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek Straży Granicznej w Białowieży, Narewce, Dubiczach Cerkiewnych i Narewce.

Na terenie Białowieży migranci usiłowali dokonać nielegalnego przekroczenia granicy pokonując graniczną rzekę Leśna Prawa. Tylko w czerwcu br. na odcinku ochranianym przez Podlaski Oddział Straży Granicznej odnotowano ponad 2100 prób nielegalnego przekroczenia polsko – białoruskiej granicy.

W poprzednich dniach również nie było spokojnie. Jak podaje Straż Graniczna, migranci na terytorium Polski ponownie usiłowali dostać się na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek Straży Granicznej w Białowieży, Narewce i Dubiczach Cerkiewnych. W rejonie Białowieży polskie patrole zostały zaatakowane kamieniami i konarami przez grupy migrantów znajdujących się za techniczną barierą. W wyniku tych ataków uszkodzone zostały dwa pojazdy policji.

Od początku tego roku na odcinku ochranianym przez Podlaski Oddział Straży Granicznej odnotowano ponad 18,2 tys. prób nielegalnego przekroczenia polsko – białoruskiej granicy.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

901 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39