Policja zatrzymała dwóch "nożowników"

2010.04.01 00:00
Jeden z napastników powiedział, że jest nożownikiem. Przestraszonym 16-latkom zabrał z kieszeni telefony komórkowe. Niespełna trzy godziny później sprawców zatrzymała policja - informuje KWP w Białymstoku.
Policja zatrzymała dwóch "nożowników"
Fot: KWP Białystok

W Wasilkowie na ul. Kościelnej do dwóch 16-latków w podszedł młody mężczyzna. Drugi zatrzymał się kilka metrów dalej i obserwował sytuację. Nieznajomy powiedział zaczepionym mieszkańcom Wasilkowa, że jest nożownikiem i zażądał, aby oddali mu swoje telefony komórkowe i pieniądze. Gdy usłyszał, że nic takiego nie mają sam przeszukał ich kieszenie z których zabrał dwie komórki warte około 800 zł. Sprawcy uciekli.

Powiadomiona o zdarzeniu policja po niespełna godzinie zatrzymała jednego z napastników. Natomiast drugi wpadł w ręce mundurowych zaledwie dwie godziny później. Byli nimi dwaj białostoczanie w wieku 16 i 17 lat. Starszy z nich jest poszukiwany przez sąd rodzinny - miał trafić do młodzieżowego ośrodka wychowawczego - trafił do policyjnego aresztu, a jego kolega do policyjnej izby dziecka.

E.S.

1355 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39