Policjanci pojechali ratować życie. Na miejscu znaleźli narkotyki

2024.06.03 11:16
Bielski dzielnicowy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań może znajdować się 42-latek pilnie potrzebujący pomocy medycznej.
Policjanci pojechali ratować życie. Na miejscu znaleźli narkotyki
Fot: Podlaska Policja

Na miejsce przybyli również strażacy, ponieważ w mieszkaniu nikt nie otwierał drzwi. Kiedy mundurowi weszli do środka okazało się, że mężczyzna ma się dobrze. W jego mieszkaniu natomiast ujawniono amfetaminę i mefedron.

42-latek nie otwierał drzwi, bo spał

Dzielnicowy z bielskiej komendy późnym wieczorem otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej młodej kobiety. Ze telefonu wynikało, że jej rodzic może pilnie potrzebować pomocy medycznej. Jak się okazało, kilka godzin wcześniej, mężczyzna w rozmowie telefonicznej zgłosił córce, że źle się czuje i prosił ją o wezwanie karetki. Zgłaszająca obawiała się, że 42-latek mógł stracić przytomność i jego życie jest zagrożone.

Dzielnicowy natychmiast pojechał na miejsce, aby sprawdzić zgłoszenie. Drzwi do mieszkania były zamknięte i mimo wielokrotnego pukania, nikt ich nie otwierał. Wobec zaistniałej sytuacja, na miejsce przyjechali również strażacy, którzy mieli pomóc w wejściu do domu. W ostatniej chwili drzwi otworzył mieszkający tam 42-latek. Mężczyzna tłumaczył, że spał i nie słyszał stukania. Oznajmił, że czuje się dobrze i nie potrzebuje pomocy medycznej.

Mundurowi odkryli w mieszkaniu narkotyki

W jego mieszkaniu mundurowi zauważyli rozsypany na pufie biały proszek oraz zwinięty w rulon banknot. Przybyli na miejsce policjanci z patrolówki oraz wydziału kryminalnego przeszukali lokal. Okazało się, że jest tam więcej zabronionych środków, które schowane były między innymi w szafie oraz przy mężczyźnie. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że są to między innymi amfetamina i mefedron.

42-latek został zatrzymany i trafił do aresztu. Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Wszystkie zabezpieczone rzeczy trafiły do badań i wkrótce biegli wypowiedzą się na temat legalności pozostałych środków. Bielszczaninowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

1166 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39