Politechnika Białostocka. Są wciąż wolne miejsca

2012.08.24 00:00
Są jeszcze miejsca na studia stacjonarne I stopnia na Politechnice Białostockiej. Trwa rekrutacja dodatkowa na 12 kierunków tj. grafika, architektura krajobrazu, inżynieria środowiska, ochrona środowiska, elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika, energetyka, informatyka, matematyka, edukacja techniczno-informatyczna, politologia, leśnictwo.
Politechnika Białostocka. Są wciąż wolne miejsca
Fot: archiwum

Na grafikę i architekturę krajobrazu - czyli te kierunki, na które przeprowadzany jest egzamin z rysunku - rejestrować się należy do 3 września, na pozostałe kierunki rejestracja trwa do 13 września. W puli kierunków, na które uczelnia prowadzi dodatkową rekrutacje, jest też kierunek zamawiany - matematyka, na którym najlepsi studenci będą otrzymywać stypendia w wysokości tysiąca złotych.

- Kierunek Matematyka o specjalności Matematyczne metody informatyki na Politechnice Białostockiej to unikat. Nie znam żadnej innej uczelni, która oferowałaby taką specjalność - mówi dr Anna Poskrobko. Studenci poznają narzędzia modelowania matematycznego, które później będą mogli wykorzystać na przykład w pracy w firmach tworzących oprogramowanie - dodaje. Co więcej, kierunek prowadzony jest na Wydziale Informatyki, a program prowadzonych zajęć przygotowuję także do pracy w innych przedsiębiorstwach, na przykład bankach czy firmach ubezpieczeniowych.

Dodatkowa rekrutacja prowadzona jest także na dwa kierunki studiów stacjonarnych II stopnia (magisterskie) - na informatykę i matematykę - tu rejestracja trwa do 10 września.

Równolegle trwa rekrutacja na studia niestacjonarne (tzw. zaoczne lub wieczorowe) I i II stopnia. Na 22 kierunki I stopnia kandydaci powinni zarejestrować się do 12 września (za wyjątkiem kierunków, na które przeprowadzony zostanie egzamin z rysunku: architektura i urbanistyka, architektura wnętrz, grafika; tu rejestracja trwa do 3 września).

Magdalena Gorbacz
magda.g@bialystokonline.pl

1215 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39