Polscy uczniowie w drodze do Europy

2012.05.07 00:00
Komisja Europejska ogłosiła zwycięzców konkursu zorganizowanego przez Dyrekcję Generalną ds. Budżetu "Moja droga do Europy zaczyna się w domu". Jednym z laureatów został Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 w Białymstoku. Uczniowie oraz nauczyciele czterech zwycięskich drużyn 7 maja przyjadą do Brukseli na ceremonię wręczenia nagród.
Polscy uczniowie w drodze do Europy
Fot: archiwum

Konkurs został ogłoszony w trakcie polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w ramach unijnego programu "Powrót do szkoły". Od listopada 2011 do stycznia 2012 roku blisko trzystu uczniów szkół średnich oraz ich nauczyciele pracowali nad projektami dotyczącymi budżetu UE oraz jego wpływu na codzienne życie Europejczyków. Każdy zespół przygotował esej na jeden z trzech tematów związanych z budżetem, zaś wnioski przedstawił w wybranej prezentacji. Prace musiały zostać przygotowane w jednym z trzech języków: angielskim, francuskim lub niemieckim.

Jurorzy konkursu, eksperci do spraw budżetu i komunikacji, wybrali w każdej kategorii językowej najlepszy esej, a także przyznali specjalną nagrodę za najciekawszą oraz najbardziej oryginalną prezentację. To właśnie w tej kategorii zwyciężyła szkoła z Białegostoku. Pozostali laureaci to licea z Lubartowa, Lublina i Łodzi.

Dla laureatów przewidziano również specjalny program, który obejmuje spotkanie z komisarzem ds. budżetu i programowania finansowego Januszem Lewandowskim, a także wizytę w Dyrekcji Generalnej ds. Budżetu, Parlamencie Europejskim oraz Stałym Przedstawicielstwie RP przy Unii Europejskiej.

andy

1378 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39