Polska 2050 odtrąbiła sukces na Podlasiu: "To efekt bezpośrednich spotkań z wyborcami"

2023.10.21 15:26
Członkowie podlaskich struktur Polski 2050 nie ukrywają wielkiego zadowolenia z wyborczego wyniku w województwie podlaskim. Do Sejmu wprowadzą dwoje posłów - Szymona Hołownię i Barbarę Okułę oraz senatora - Macieja Żywno.
Polska 2050 odtrąbiła sukces na Podlasiu: "To efekt bezpośrednich spotkań z wyborcami"
Fot: Polska 2050
Parlamentarzyści Polski 2050 w X kadencji Sejmu. Troje z nich wybrano z województwa podlaskiego

Podlascy politycy i działacze Polski 2050 odtrąbili sukces na niemal wszystkich polach minionej kampanii wyborczej oraz niedzielnego głosowania. Do Sejmu wprowadzili dwoje posłów - indywidualnego rekordzistę w okręgu nr 24, Szymona Hołownię (blisko 80 tys. głosów) oraz debiutującą w polityce Barbarę Okułę. Z kolei w Senacie, przełamali dominację Prawa i Sprawiedliwości w okręgu białostockim. Tam senatora Mariusza Gromko pokonał Maciej Żywno. Były wojewoda podkreślał, że przed wyborami często słyszał, że jego misja nie zakończy się powodzeniem, ale pomimo takich opinii, nie poddawał się i dlatego kampanijne boje rozstrzygnął na swoją korzyść.

"Boje" to jednak niekoniecznie trafne słowo. Senator-elekt (reprezentant Paktu Senackiego) zaznaczył, że rywalizacja z Mariuszem Gromko (PiS) oraz Zbigniewem Kasperczukiem (Konfederacja) była prowadzona na zdrowych zasadach i z zachowaniem wzajemnego szacunku. Panom udało się także spotkać na merytorycznej debacie.

Łukasz Nazarko, który kandydował do Sejmu, podkreślał że sukcesem zakończyła się także profrekwencyjna akcja Polski 2050 "Odwieź słoik i zagłosuj". Miała ona na celu mobilizację studentów z Warszawy i innych oddalonych od Białegostoku wielkich ośrodków akademickich, do głosowania w swoim rodzinnym okręgu.

Posłanka Barbara Okuła podkreślała na własnym przykładzie, że w wyborach liczył się każdy głos. Dlatego ona sama jak też inni kandydaci ugrupowania starali się być jak najbliżej ludzi. Spotykali się z nimi na ulicach, targowiskach i spotkaniach przedwyborczych. Byli również aktywni w social mediach.

Nie zabrakło podziękowań wszystkim kandydatom, członkom sztabu, osobom które rozwieszały materiały wyborcze i wreszcie samym podlaskim wyborcom Polski 2050.

Na spotkaniu w białostockiej siedzibie Polski 2050 zabrakło posła Szymona Hołowni. Ten - jak wspominał senator Maciej Żywno - jest zajęty powyborczą pracą w Warszawie. Jako lider krajowy partii ma za zadanie pomóc w współtworzeniu koalicji dotychczasowych partii opozycyjnych przy tworzeniu nowego rządu.

Polska 2050 startowała do Sejmu jako koalicja z PSL-em, czyli Trzecia Droga. Z województwa podlaskiego do Sejmu ponownie dostał się także poseł ludowców Stefan Krajewski.

Politycy zadeklarowali, że W Białymstoku i części podlaskich miast powiatowych mają powstać także biura parlamentarzystów.

Kamil Pietraszko
24@bialystokonline.pl

1748 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39