Polsko-litewskie tablice znowu zamalowane. Prokuratura wszczyna śledztwo

2013.07.03 00:00
Prokuratura Rejonowa w Sejnach wszczęła śledztwo w sprawie zniszczenia dwujęzycznych tablic z nazwami miejscowości w gminie Puńsk. Polsko-litewskie znaki zostały zamalowane już drugi raz.
Polsko-litewskie tablice znowu zamalowane. Prokuratura wszczyna śledztwo
Fot: kuriersuwalski.pl

W nocy z soboty na niedzielę (29-30.06) nieznani sprawcy zamalowali farbą pięć tablic z nazwami miejscowości w gminie Puńsk. Mieszkańcami gminy są w większości Litwini. Tablice zawierają dwujęzyczne, polskie i litewskie nazwy danych miejscowości. Zniszczone znaki zauważył patrol policji. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Sejnach. Na chwilę obecną śledczy zakwalifikowali incydent jako zniszczenie mienia. Sprawa może być jednak rozwojowa.

- Obecnie prowadzone postępowanie dotyczy zniszczenia mienia. Nie wykluczone, że kwalifikacja prawna może być szersza - mówi Anna Wierzchowska z Prokuratury Rejonowej w Sejnach.

Chuligański występek potępiło już litewskie ministerstwo spraw zagranicznych oraz Maciej Żywno, wojewoda podlaski. Szkody materialne oszacowano na ok. 1,5 tys. zł. Przypomnijmy, że to nie pierwszy tego typu chuligański wybryk w gminie Puńsk. Zaledwie dwa lata temu, właściwie w identyczny sposób zniszczono 28 polsko-litewskich tablic. Prokuratura Okręgowa w Suwałkach umorzyła jednak śledztwo w tej sprawie. Powodem było niewykrycie sprawców.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1696 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39