Pomagali ukrywać się matce Madzi Sosnowca. Teraz odpowiadają przed sądem

2013.12.04 00:00
Przed białostockim sądem rejonowym rozpoczął się proces dwóch mężczyzn oskarżonych o pomoc w ukrywaniu się Katarzyny W. w Turośni Dolnej koło Białegostoku.
Pomagali ukrywać się matce Madzi Sosnowca. Teraz odpowiadają przed sądem
Fot: KWP Białystok
Katarzyna W. została zatrzymana w listopadzie 2012 roku. Kobieta ukrywała się w Turośni Dolnej

Na ławie oskarżonych zasiądą dwaj mężczyźni w wieku: 42 i 24-lat, którzy mieli ułatwiać matce małej Magdy z Sosnowca ukrywanie się przed policją i prokuraturą. Prokuratura zarzuca im wyszukanie i wynajęcie domu w Turośni Dolnej oraz systematyczne dostarczanie Katarzynie W. pieniędzy i żywności. Jeden z oskarżonych odmówił składania wyjaśnień. Obaj nie przyznają się do zarzucanych im czynów, chociaż jeden z nich zdecydował się złożyć wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Mężczyzna w porozumieniu z prokuratorem zaproponował karę 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata.

Przypomnijmy, że jesienią 2012 r. Katarzyna W., jako podejrzana o zabójstwo półrocznej córeczki, ukrywała się w Turośni Dolnej koło Białegostoku. Kobieta była poszukiwana listem gończym, gdyż nie meldowała się na komisariacie, do czego zobowiązał ją sąd. W listopadzie 2012 roku matka małej Magdy z Sosnowca została zatrzymana w jednym z domów w Turośni Dolnej. Stamtąd trafiła do aresztu, gdzie czekała do rozprawy. Kilka tygodni temu zakończył się proces Katarzyny W. Sąd pierwszej instancji uznał ją winną zabójstwa córki i wymierzył jej karę 25 lat pozbawienia wolności.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1222 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39