Pomagali ukrywać się matce Madzi z Sosnowca. Proces odroczony

2014.01.08 00:00
Sąd Rejonowy w Białymstoku odroczył proces dwóch mężczyzn oskarżonych o pomoc w ukrywaniu się Katarzynie W.
Pomagali ukrywać się matce Madzi z Sosnowca. Proces odroczony
Fot: KWP Białystok
Katarzyna W. została zatrzymana w listopadzie 2012 roku. Kobieta ukrywała się w Turośni Dolnej

Sprawa została odroczona do połowy lutego. Wtedy też sąd chce przesłuchać samą Katarzynę W. w charakterze świadka. Zeznania mają być złożone na telekonferencji.

Na ławie oskarżonych zasiadają dwaj mężczyźni w wieku: 42 i 24-lat. Prokuratura zarzuciła im pomoc Katarzynie W. w ukrywaniu się przed policją i prokuraturą. Oskarżeni mieli też wyszukać i wynająć dom w Turośni Dolnej oraz systematycznie dostarczać matce Madzi z Sosnowca pieniądze i żywność.

Obaj nie przyznają się do zarzucanych im czynów, chociaż jeden z nich zdecydował się złożyć wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Mężczyzna w porozumieniu z prokuratorem zaproponował karę 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata.

Przypomnijmy, że jesienią 2012 r. Katarzyna W., jako podejrzana o zabójstwo półrocznej córeczki, ukrywała się w Turośni Dolnej koło Białegostoku. Kobieta była poszukiwana listem gończym, gdyż nie meldowała się na komisariacie, do czego zobowiązał ją sąd. W listopadzie 2012 r. matka małej Magdy z Sosnowca została zatrzymana w jednym z domów w Turośni Dolnej. Stamtąd trafiła do aresztu, gdzie czekała do rozprawy.

Kilka tygodni temu zakończył się proces Katarzyny W. Sąd pierwszej instancji uznał ją winną zabójstwa córki i wymierzył jej karę 25 lat pozbawienia wolności.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1236 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39