Pomóż stworzyć oazę radości. Wyjątkowy plac zabaw przy szpitalu

2019.04.18 09:58
Fundacja "Pomóż Im" na terenie UDSK w Białymstoku chce wybudować piękny i bezpieczny plac zabaw z myślą m.in. o jej podopiecznych – małych pacjentach onkologicznych.
Pomóż stworzyć oazę radości. Wyjątkowy plac zabaw przy szpitalu
Fot: Fundacja "Pomóż Im"

Fundacja "Pomóż Im" na wybudowanie placu zabaw przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku potrzebuje ponad 70 tys. zł. W pomoc w zgromadzeniu tej sumy zaangażowali się m.in. artyści. W sali kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej odbyły się dwa charytatywne spektakle "Kota w butach", z których dochód zostanie przeznaczony właśnie na ten cel.

Pieniądze były także zbierane m.in. podczas wyjątkowej aukcji charytatywnej zorganizowanej w trakcie "ostatkowego" balu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz obu szpitali klinicznych.

Jak dotąd na terenie szpitala nie było miejsca przystosowanego dla małych pacjentów, w którym w odpowiednich warunkach mogliby spędzić kilka minut na świeżym powietrzu. Dlatego Fundacja "Pomóż Im" prowadząca nie tylko Domowe Hospicjum dla Dzieci, ale też opiekująca się pacjentami z Kliniki Onkologii i Hematologii UDSK postanowiła działać.

– Już od dawna czyniliśmy starania, aby wybudować na terenie szpitala bezpieczny i komfortowy plac zabaw dla najmłodszych. Stworzony przede wszystkim z myślą o pacjentach onkologicznych, ale – co jasne – otwarty dla wszystkich dzieci przebywających na leczeniu w UDSK – informuje Fundacja.

Możesz wesprzeć zbiórkę tutaj: #OazaRadości. Pomóż ją stworzyć!.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

707 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39