Pomóż wolontariuszom pocieszyć dzieci i przynieś książkę. UMB organizuje akcję

2017.02.22 09:04
Każdy może włączyć się do inicjatywy Centrum Wolontariatu Wydziału Nauk o Zdrowiu UMB i podarować książkę, którą wolontariusze będą czytać chorym dzieciom.
Pomóż wolontariuszom pocieszyć dzieci i przynieś książkę. UMB organizuje akcję
Fot: pixabay.com

Pobyt dziecka w szpitalu jest przeżyciem trudnym, często traumatycznym. Centrum Wolontariatu Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku postanowiło zorganizować akcję, która ma odwrócić uwagę dzieci od choroby, bólu i często towarzyszącego im osamotnienia.

- Chcemy, aby mały pacjent mógł wybrać sobie książkę, która go zainteresuje i może zadziała jak najlepszy lek. Dodatkowo, raz w miesiącu, studenci i asystenci Wydziału Nauk o Zdrowiu UMB będą czytać książki dzieciom z Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej oraz Kliniki Neurologii i Rehabilitacji Dziecięcej UDSK - mówią wolontariusze z UMB.

Jednak, aby móc czytać, potrzebne są książki, a najlepiej taka ich ilość, by mały pacjent mógł mieć wybór i wybrać tytuł, który go zainteresuje.

Każdy może włączyć się w tę akcję. Wolontariusze zachęcają do przynoszenia im książek nowych lub po prostu niepotrzebnych, ale w dobrym stanie. Książki można przynosić do 1 kwietnia do dziekanatu Wydziału Nauk o Zdrowiu UMB przy ul. Szpitalnej 37 lub do Zakładu Zintegrowanej Opieki Medycznej UMB przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 7a.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1299 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39